1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Hizmetleri Sınıfı Hangi Memurları Kapsar?
Sağlık Hizmetleri Sınıfı Hangi Memurları Kapsar?

Sağlık Hizmetleri Sınıfı Hangi Memurları Kapsar?

Sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfının kapsadığı memurlar hangileridir. Sağlık Hizmetleri sınıfında yer alan memurlar haberimizin detayında yer alıyor.

A+A-

Bildiğiniz üzere memurlar, 657 sayılı Devlet memurları kanununun 36. Maddesinde 12 sınıf olarak ayrılmışlardır. Bu memur sınıflarından biride 3. olarak açıklanan, sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfıdır. Bu haberimizde de, sağlık hizmetleri sınıfında kimler bulunur, hangi meslekler sağlık hizmetleri sınıfında yer alır bu konuyu aydınlatmaya çalışacağız.

SAĞLIK HİZMETLERİ SINIFLANDIRILMASI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 36. maddesinin (III) numaralı fıkrası yukarıda da belirttiğimiz üzere, sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı hakkında bilgi sunmaktadır. Peki sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı hangi memurları kapsamaktadır. Bu sınıf, sağlık hizmetlerinde (Hayvan sağlığı dahil)

Mesleki eğitim görerek yetişmiş olan tabip, diş tabibi, eczacı, veteriner hekim gibi memurları kapsar. Bu hizmet sahasında çalışan yüksek öğrenim görmüş,  fizyoterapist, tıp teknoloğu, ebe, hemşire, sağlık memuru, sosyal hizmetler mütehassısı, biyolog, psikolog, diyetçi, sağlık mühendisi, sağlık fizikçisi, sağlık idarecisi ile ebe ve hemşire, hemşire yardımcısını kapsar.

Fizik tedavi, laboratuvar, eczacı, diş anestezi, röntgen teknisyenleri ve yardımcıları, çevre sağlığı ve toplum sağlığı teknisyenini kapsar. Sağlık savaş memuru, hayvan sağlık memuru ve benzeri sağlık personellerini kapsamaktadır.

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler