Sağlık Hizmetleri Sınıfının İsimsiz Kahramanları

Sağlık hizmetleri sunumunun isimsiz kahramanları,Acil Tıp Teknikerleri diğer bir ifade ile Paramediklerdir.

3469
Daha Fazla Göster

Anadolu Sağlık-Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, her yıl 22-28 Aralık tarihlerinde kutlanan Paramedik Haftası nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında,Paramediklerin, sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde verilmesi için ellerinden geleni yaptığını belirtti.

Taşkın,”Sağlık hizmetlerinde kaliteyi artıran, günün 24 saati gerek mesleki gerek sosyal gerek idari her türlü sıkıntılara rağmen görevlerini en iyi şekilde yapabilmenin mücadelesini veren Paramediklerin sağlık hizmetlerinin yüz akıdır.”dedi.

Ünvan anlamında Ülkemizde pek bilinmeyen bu meslek gurubu,yaz kış demeden adeta coğrafik şartlara meydan okuyarak görev yaparlar. Zamanla yarışarak gerektiğinde kendi hayatlarından ödün vermekteler.

Sağlık hizmetlerinde yetişmiş ve nitelikli insan gücüne her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Bu alandaki boşluğu hiç şüphesiz sayıları 60 bine yaklaşan Paramedikler doldurmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin sunumunda isimsiz kahramanları olan Paramedikleri,Sağlık Bakanlığının bu hafta nedeniyle kamuoyuna tanıtması gerekir. 

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Haftasını kutluyorum. Bütün Paramediklere önce sağlık, sonra başarılar diliyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Hizmetleri Sınıfının İsimsiz Kahramanları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!