1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Hizmetleri Sınıfının İsimsiz Kahramanları
Sağlık Hizmetleri Sınıfının İsimsiz Kahramanları

Sağlık Hizmetleri Sınıfının İsimsiz Kahramanları

Sağlık hizmetleri sunumunun isimsiz kahramanları,Acil Tıp Teknikerleri diğer bir ifade ile Paramediklerdir.

A+A-

Anadolu Sağlık-Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, her yıl 22-28 Aralık tarihlerinde kutlanan Paramedik Haftası nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında,Paramediklerin, sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde verilmesi için ellerinden geleni yaptığını belirtti.

Taşkın,''Sağlık hizmetlerinde kaliteyi artıran, günün 24 saati gerek mesleki gerek sosyal gerek idari her türlü sıkıntılara rağmen görevlerini en iyi şekilde yapabilmenin mücadelesini veren Paramediklerin sağlık hizmetlerinin yüz akıdır.''dedi.

Ünvan anlamında Ülkemizde pek bilinmeyen bu meslek gurubu,yaz kış demeden adeta coğrafik şartlara meydan okuyarak görev yaparlar. Zamanla yarışarak gerektiğinde kendi hayatlarından ödün vermekteler.

Sağlık hizmetlerinde yetişmiş ve nitelikli insan gücüne her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Bu alandaki boşluğu hiç şüphesiz sayıları 60 bine yaklaşan Paramedikler doldurmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin sunumunda isimsiz kahramanları olan Paramedikleri,Sağlık Bakanlığının bu hafta nedeniyle kamuoyuna tanıtması gerekir. 

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Haftasını kutluyorum. Bütün Paramediklere önce sağlık, sonra başarılar diliyorum.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.