1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Memurlarının Yönetmelikte Yer Almaması Tepkilere Neden Oldu
Sağlık Memurlarının Yönetmelikte Yer Almaması Tepkilere Neden Oldu

Sağlık Memurlarının Yönetmelikte Yer Almaması Tepkilere Neden Oldu

Sağlık Bakanlığı’nın 22 Mayıs 2014 tarihinde yayınladığı İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelikte Sağlık Memurlarının

A+A-

Sağlık Bakanlığı’nın 22 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik birçok meslek odası ve sendika tarafından eleştirilerin odağı oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın 22 Mayıs 2014 tarihinde Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmeliğinde Sağlık Memurları ile ilgili bir tanım yapılmaması Sağlık Memurlarının ise bu tanımları içerisinde yer almamış olması Karabük Sağlık Sen Şube Başkanı Selçuk Taşyapar tarafından tepki ile karşılandı.

Karabük Sağlık Sen Şube Başkanı Selçuk Taşyapar yaptığı açıklamada 2000 li yılların öncesinde her alanda canla başla Türkiye’nin en ücra köşelerinde çalışan Sağlık Memurlarının Görev tanımlarının yayınlanan yönetmelikte yer almadığından dolayı literatürden kaldırıldığını beyan etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.