Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerine Temel Yaşam ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde staj gören öğrencilere el hijyeni, atıklar, atıkların ayrıştırılması, temel yaşam ve...

12662
Daha Fazla Göster

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde staj gören öğrencilere el hijyeni, atıklar, atıkların ayrıştırılması, temel yaşam ve ileri yaşam desteği eğitimleri verildi.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitim gören sağlık meslek lisesi stajyer öğrencilerine bilgi ve becerilerini arttırmaya yönelik eğitim verildi. Eğitim öncesinde konuşan Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Veli Fahri Pehlivan, öğrencilerin görecekleri eğitimin önemine değinerek, bu eğitimler sayesinde sadece hastalara değil aynı zamanda kendi aile bireylerinin bile başına gelebilecek olaylarda çaresiz kalmamaları doğru ve yerinde bir müdahale ile üzücü bir sonucun önüne geçebilmelerine katkı sağlayacağını belirtti. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Neslihan Eroğlu ise bu eğitimlerin bir sonraki dönemde de devam ettirileceğini, ayrıca bu süreçte öğrenci ve öğretmenlerin geri dönüşleri referans alınarak bu geri dönüşlere göre eğitim sürecine yön vereceklerini söyledi. Eğitimde hastanede görevli anestezi uzmanı tarafından manken üzerinde solunum, kalp masajı, suni solunum, hastanın hastaneye kadar taşınması ve kullanılması gereken ilaçlar anlatıldı.

Eğitime Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Veli Fahri Pehlivan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Neslihan Eroğlu ve Yardımcısı Hayriye Öden, eğitim hemşireleri, stajyer öğrencilerden sorumlu hemşireler, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerine Temel Yaşam ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!