1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Müdürlerinin Vekil ve Görevlendirme Süreleri 3 Yıla Çıktı
Sağlık Müdürlerinin Vekil ve Görevlendirme Süreleri 3 Yıla Çıktı

Sağlık Müdürlerinin Vekil ve Görevlendirme Süreleri 3 Yıla Çıktı

Sağlık Bakanlığında il ve ilçelerde görev yapan yöneticilerin vekil, ikinci görev ve görevlendirme süreleri 3 yıla çıkarıldı.

A+A-

12 Şubat 2015 tarih ve 29265 sayılı Resmi gazetede yayınlanan Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı İdari ve Hizmet Birimleri Kadro Standartları Yönetmeliğinde Değişiklik yapıldı.

Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı İdari ve Hizmet Birimleri Kadro Standartları Yönetmeliğinin ek 1 cetvelinde yer alan yöneticilerin görev süresini açıklayan 1 mali yıl ibaresi 3 mali yıl olarak değiştirildi.

Yapılan değişiklikle Sağlık Bakanlığının taşra teşkilatlarında görev yapan yönetici kadrolarındaki İl Sağlık Müdürü, İlçe Sağlık Müdürü, İl Sağlık Müdür Yardımcısı ile Şube Müdürlüğü kadrolarına ikinci görev, vekâlet ve görevlendirme süreleri 1 mali yıldan 3 mali yıla çıkarıldı.

12 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.