Sağlık Müdürlüğünden İmamlara Sağlıklı Yaşam Eğitimi

İzmir Sağlık Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün hazırladığı "Sağlıklı Yaşam Sohbetleri Projesi" kapsamında, din görevlilerine, cemaate ve çevrelerine anlatmaları için sağlıklı yaşam ve beslenmeyle ilgili eğitim verilmeye başlandı

12102
Daha Fazla Göster

İzmir Sağlık Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün hazırladığı “Sağlıklı Yaşam Sohbetleri Projesi” kapsamında, din görevlilerine, cemaate ve çevrelerine anlatmaları için sağlıklı yaşam ve beslenmeyle ilgili eğitime başlandı.

İl Sağlık Müdürü Ayhan İzzettinoğlu, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, hastalıklardan korunmanın, tedaviden daha önemli olduğuna dikkati çekti.

Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında koruyucu sağlık hizmetlerinin ön planda tutulduğunu belirten İzzettinoğlu, bu çerçevede başta bebeklerde yapılan sağlık taramalarında, önceden risklerin tespit edilmeye çalışıldığını kaydetti.

İzzettinoğlu, Türkiye ortalaması yüzde 8 olan 65 yaş üstü nüfus oranının, İzmir’de yüzde 9,7’ye çıktığına değinerek, şunları söyledi: 

“Gerek kültür gerek inancımız olarak hep benimsediğimiz durum, insanı yaşat ki devlet yaşasın. Gençlerimize ve toplumumuza sağlıklı yaşamı benimsetmek için toplum önderlerine ihtiyacımız var. Toplumumuza sağlıklı yaşamı benimsetmek için din görevlileri önemli rol oynayacak. Sağlıklı Yaşam Sohbetleri Projesi kapsamında, birçok konu hakkında sunumda bulunulacak.”

İl Müftüsü Ramazan Muslu da sağlıklı yaşamın din için önemine işaret ederek, “Sağlık olmadan dini yaşantıdan söz etmek mümkün değil. Dinimizin bu konudaki genel kurallarını biliyorsunuz. Bunları, sağlık bilimlerini ulaştığı bilgiler çerçevesinde toplumumuza, cemaatimize, ulaşabildiğimiz herkese anlatmak, yükümlülüğümüz olacak” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu da kalp sağlığı, hastalıkları ve korunma yöntemleriyle ilgili sunum yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Müdürlüğünden İmamlara Sağlıklı Yaşam Eğitimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!