1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. "Sağlık Ocakları Cumartesi Günleri de Çalışacak."
"Sağlık Ocakları Cumartesi Günleri de Çalışacak."

"Sağlık Ocakları Cumartesi Günleri de Çalışacak."

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun "sağlık ocakları cumartesi günleri de açık olacak." diyerek kendisini komik duruma düşürdüğünü söyledi.

A+A-

Balıkesir Sağlık-Sen Şube Başkanı Yusuf Canbay Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun sağlık ocakları cumartesi günleri de açık olacak diye yaptığı açıklama ile ilgili olarak Müezzinoğlu’nun kendisini komik duruma düşürdüğünü söyledi. Sağlık Bakanlığı gibi bir düzeyde sorumluluk sahibi olan bir kişinin her kelimesine dikkat etmesi gerekirken “Sağlık ocaklarının cumartesi günleri açık olacak.” Şeklinde bir cümle kullanmasının taciz edici olduğunu belirtti.

Aile Hekimlerine nöbet tutturulması ile alakalıda konuşan Balıkesir Sağlık-Sen Şube Başkanı Yusuf Canbay; Aile hekimlerinin 112 istasyonları ile hastanelerin acil servislerinde nöbet tutturulması ile alakalı olarak, Aile hekimliği acil nöbeti, defin nöbeti, adli nöbet gibi görevlerin olmadığını tabip odalarına sendikaların görüşleri alınmadan yapılan bir uygulama olduğunu belirtti.

Bakan Müezzinoğlu'nun bugüne kadar yapmış olduğu en iyi çalışmanın, Adana'da geçen günlerdeki bir olay olduğunu söyleyen Sağlık-Sen Şube Başkanı Canbay, şöyle devam etti: "Eskiden kamuoyu önünde ya da kameralar önünde sağlık çalışanları kapı kırarak, hastane basarak ya da kurum amirini basın önünde rencide ederek taciz ediliyor ve küçük düşürülüyordu ancak şimdi artık o kaldırıldı. Malum biliyorsunuz Adana'da bir olay yaşandı. Bir hastayı, iki hastane arasında yatağıyla götürdüler. Eskiden olsaydı Sağlık il müdürü ya da vali şöyle bir açıklama yapardı: 'Görevliler hakkında soruşturma başlatıldı ve suçlular açığa alındı.' Direkt hedef gösterici ve şiddete teşvik edici bir uygulamaydı ancak bu olayda, 'İlgililer hakkında gerekli incelemeyi yapıyoruz.' gibi nazik ve çok güzel bir incelik var. Bu nedenle Bakan Müezzinoğlu başta olmak üzere bakan yardımcısı, vali ve bu konuda masumiyet karinesini çiğnemeden hassas olan herkese teşekkür ediyorum." Dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.