1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeli Açığı Varmış. Acaba Neden ?
Sağlık Personeli Açığı Varmış. Acaba Neden ?

Sağlık Personeli Açığı Varmış. Acaba Neden ?

Sağlık Personeli Açığı Varmış. Acaba Neden ?

A+A-

Posta gazetesinin 14 Ağustos 2014 tarihli bir haberinde Özellikle özel hastanelerde sağlık personeli açığının çığ gibi büyüdüğünden, doktor, sağlık memuru, anestezi teknisyeni, acil tıp teknisyeni, yönetim ve eğitim hemşiresi, ameliyat hemşiresi, sterilizasyon ve ameliyathane personeli gibi sağlık personeli eksikliğinden dolayı özel hastanelerde sıkıntı yaşandığı belirtilmiş.

Gazetenin haberinde Sağlık sektöründe son 6 ayda en çok aranan 10 pozisyon olarak sıralama aşağıda verildiği gibi olmuş.

1.Hemşire

2.Eğitim hemşiresi

3.Hasta danışmanı

4. Satış temsilcisi

5. Ameliyathane Hemşiresi

6. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı

7. Acil tıp teknisyeni

8. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı

9. Diş Hekimi

10. Ebe

Özel hastanelerin ve Özel Sağlık Kuruluşlarının,  kamu Kurumları tarafından ilk 6 ayda yaptıkları atama sonucu sağlık personeli bulmakta zorluk çektikleri belirtilmiş. Bizde Personel Sağlık Tr olarak Sağlık Personelleri adına soruyoruz O Sağlık Personeli bulmakta zorlanan Özel Hastane Yöneticilerine;

  1. Yukarıda Sayılan Sağlık Personellerine Ne Kadar maaş veriyorsunuz?
  2.  Verdiğiniz maaşın Çalışan sağlık Personellerinin emeğinin karşılığı olduğuna inanıyor musunuz?
  3. Yukarıda isimleri Sayılan Sağlık Personelleri sizce Kaç saat çalışıyor?
  4. Fazla Çalışan sağlık Personellerine Ek bir Ücret Ödeniyor mu?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.