1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sağlık Personeli Alımı: Kafkas Üniversitesi Sözleşmeli 47 Memur Alımı Yapacak
Sağlık Personeli Alımı: Kafkas Üniversitesi Sözleşmeli 47 Memur Alımı Yapacak

Sağlık Personeli Alımı: Kafkas Üniversitesi Sözleşmeli 47 Memur Alımı Yapacak

Kafkas Üniversitesi, lisans, önlisans ve lise mezun sözleşmeli 47 sağlık perosneli alımı yapıyor. Sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru şartları ve branşları için tıklayınız.

A+A-

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü 657/ 4-B (sözleşmeli personel) alım ilanı Devlet Personel Başkanlığında yayımlandı. Sözleşmeli 47 sağlık personeli alımları kapsamında başvurular 18 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında yapılabilecek.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası ve diğer hükümler gereği Üniversitenin Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastanesi)’nde istihdam edilmek üzere 2016 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle özel ve genel şartları belirtilen pozisyonlara alım gerçekleştirilecek.

Sağlık personeli alımı genel şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor. E-Devletten alınan belgi geçerlidir.)

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karsı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karsı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, güvenlik soruşturması atanmaya engel bir durum bulunmamak gerekmektedir.

Personel alımı özel şartları; Adayların 2016 KPSS(B) grubu puanı esas alınacaktır. Adaylardan 2016 KPSS’den 60 ve üzeri puan alanların başvurusu kabul edilecektir.

Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet Sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekiyor.

Aranılan nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak, Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,  Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.