1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeli Alımına İlişkin Açıklama Seçim Vaadi midir?
Sağlık Personeli Alımına İlişkin Açıklama Seçim Vaadi midir?

Sağlık Personeli Alımına İlişkin Açıklama Seçim Vaadi midir?

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kanal 32 de katıldığı bir programda 5750 sağlık personeli alımı yapılacağını

A+A-

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kanal 32 de katıldığı bir programda 5750 sağlık personeli alımı yapılacağını, alınacak sağlık personeli arasında Ebe, Hemşire, Fizyoterapist ve tıbbi sekreter olacağını alım tarihinin ise 24 Mart 2014 olacağını belirtmişti. Bu durum CHP Ankara milletvekili Aylin NAZLIAKA’nın gündemindeydi ve bu konu ile alakalı olarak soru önergesinde bulundu.

 

CHP Ankara milletvekili Aylin NAZLIAKA verdiği yazılı soru önergesi aşağıdaki gibidir.

 

“Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kanal 32 Televizyonu’nda bir programa katılmış, izleyiciler tarafından fizyoterapistlerin durumuyla ilgili olarak yöneltilen bir soruya “Bu ay yani Mart ayının 24’ünde 5750 yeni kadrolu sağlık personeli alacağız. Bunların bir kısmı fizyoterapist, bir kısmı tıbbi sekreter, bir kısmı hemşire ve ebelerden oluşacak ama büyük bir çoğunluğu hemşire ve ebelerden oluşacak” yanıtını vermiştir.

 

Bizzat Sağlık Bakanı tarafından yapılan bu açıklamaya rağmen söz konusu tarihte her hangi bir personel alımı gerçekleşmediği görülmüştür. Sağlık gibi önemli bir alanın ve atama bekleyen vatandaşlarımızın umutlarının seçim malzemesi olarak kullanılması siyasi etik ve devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan bir durumdur.

 

Bu bağlamda;

 

1.Söz konusu açıklama bir seçim vaadi midir? Sağlık personeli alımına ilişkin açıklama hangi bilgi ve çalışmaya istinaden verilmiştir? Neden gerçekleşmemiştir?

 

2.2014 yılında Sağlık Bakanlığına alınacak personel sayısı ve unvanlara göre dağılımı nedir? Hastanelerimizde ve sağlık merkezlerinde nöbet sayıları ve yoğunluğu, personel eksiklikleri dikkate alındığında bu sayı yeterli olacak mıdır?

 

3. Ankara’da sağlık personeli açığı nedir? Unvanlara göre dağılımı nedir? İlçelere göre dağılımı nedir? 2014 yılında yapılacak atamalarda Ankara’ya kaç personel verilecektir?

 

4.Ankara’da kadrosu hastanelerde olan fakat görevlendirmeyle Bakanlığa çekilen personel sayısı ve unvanları nedir? Bu görevlendirmelerin gerekçesi nedir? Bu durum hastanelerde görevli personelin iş yükünü ve nöbet sayısını artırmıyor mu? Çalışma barışını olumsuz yönde etkilemiyor mu?” 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.