Sağlık Personeli Alımlarında Mülakat mı Getirilecek? Sağlıkta Mülakata Hayır

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı sağlık personeli alımlarını başlatmayı bırakın bir yana mülakat söylentisi alımlardan önce gelmeye başladı. Sağlıkta da mülakat engeli milyonlarca KPSS adayına diretilmemelidir!

53858
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya sallanıyor! “Sağlıkta Mülakata Hayır” sloganıyla gerek sendika temsilcileri gerekse KPSS adayları sosyal medyada yoğun olarak mülakat uygulaması söylentisine karşı haklı olarak büyük tepki gösteriyor. Mülakat kelimesinin bile sağlık personeli alımlarında maalesef gündeme gelmemesi bile gereken bir durumken, ilanları konuşacağımız yerde mülakatı konuşmamız çok acı!

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı sağlık personeli adayları tedirgin. Mülakatın torpilden öteye gitmediği bir süreçte neden KPSS varken adaylara mülakat diretiliyor anlaşılmış değil. 100 binlerce Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adayı Sağlık Personeli alımları ile mülakat kelimesinin yan yana getirilmesini bile haklı olarak istemiyorlar

 Kamuya tüm personel alımlarında, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında uygulanan mülakat sınavları liyakatten uzaktır ve torpilden başka bir şey değildir. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de konuyla ilgili olarak adaylara tam desteğini gösterdi. Genel Başkan’ın açıklamaları şu şekildedir:

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen olarak kamuda içinde mülakat olan her sınava karşı çıktık. Çünkü bu tür sınavların esas amacı ülkemizde torpil adam kayırma vb işler için uydurulan mevzuat düzenlemesi olmalarıdır.

Yapılan her sözlü sınav kul hakkının yendiği, vebal alındığı ve insanların mağdur edildiği bir uygulamaya dönüşmüştür.

En son Sağlık Bakanlığı’nın şube müdürlüğü kadrosu ile ilgili olarak yaptığı sözlü sınav sonucunda yazılı sınavın Türkiye birincisinin sözlü sınavda başarısız sayılarak elendiğini hatırlıyor ve kaygılanıyoruz.

Görevde yükselme sınavından sonra Sağlık Bakanlığı’nın personel alımlarında da sözlü sınav uygulamasını yürürlüğe koymak istemektedir.

Özellikle geçtiğimiz ay açıklanan 29 Bin alım için hala ilana çıkılmaması da bu durumu ifade eden bir gelişmelidir.

Biz adalet, liyakat ve ehliyet dedikçe kamu bürokrasisin ısrarla bunları tarumar edecek düzenlemelerin peşinde koşması ülkemizin hayrına değildir.  Sistemi tamamen kokuşmuş bir hale getirecek düzenlemelerin esas alınmasını anlamak mümkün değildir.

Sayın Bakandan Beklentimiz, Sağlık Bakanlığı personel alımında sözlü sınavın hayata geçirmemesidir. Bu düzenlemeyi taslak halinde iken rafa kaldırmasıdır. Gençler merak etmeyiniz, tüm platformlarda bu işin takipçisi olacağız.  Hakkınızı savunacağız. #Sağlıktamülakatahayır

53859.jpg

https://www.mymemur.com.tr/sozlesmeli-saglik-personeli-yerlestirme-ile-sozlu-sinav-usul-ve-esaslari-mayis-2019-108987h.htm

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Personeli Alımlarında Mülakat mı Getirilecek? Sağlıkta Mülakata Hayır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

  1. en adaletli sınav yazılı sınavdır.ben gys mağduru bir kişi olarak tecrübemle söylüyorum.

  2. 2 sene önce

    #sağlıktamülakatahayır…

2 Yorum

  1. en adaletli sınav yazılı sınavdır.ben gys mağduru bir kişi olarak tecrübemle söylüyorum.

  2. 2 sene önce

    #sağlıktamülakatahayır…

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!