1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeli Avukatlık Unvan Değişikliği Sınavı Açılması İçin Müjde Bekliyor
Sağlık Personeli Avukatlık Unvan Değişikliği Sınavı Açılması İçin Müjde Bekliyor

Sağlık Personeli Avukatlık Unvan Değişikliği Sınavı Açılması İçin Müjde Bekliyor

Sağlık Bakanlığı personeli yeniden avukatlık unvan değişikliği sınavı açılarak mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Avukatlık Unvan değişikliği sınavı müracaat şartı olarak “31 Temmuz tarihi itibari ile Avukatlık Ruhsatını almış olmak” olarak belirlemişti. Ancak Hukuk fakültesinden Haziran ayında mezun olarak hemen avukatlık stajını başlatan birinin ertesi yıl stajını tamamlayarak ruhsatını alması ve bunun Temmuz ayına yetişmesi imkânı bulunmamaktadır. Sınavın Eylül ayından sonra yapılması gerekirdi. Stajını tamamladığı halde ruhsat işlemleri nedeni ile sınava giremeyenler dahi olmuştur. Bu durum dikkate alınmadan sınav tarihinin belirlenmesi çok sayıda sağlık personelinin hak kaybına neden olmuştur.

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan unvan değişikliği sınavında avukatlık unvan değişikliği sınavı için 35 kadro açılmış 34 kişi müracaat edebilmiştir. Zaten PDC de yer alan boş kadrolar yanında, Hakim ve Savcılık sınavını kazanarak kurumdan ayrılan avukat personeller nedeni ile de avukat kadroları boş bulunmaktadır.

Sağlık Personeli bir an önce Avukatlık unvan değişikliği sınavı açılmasına yönelik Sağlık Bakanlığından müjdeli haber beklemektedir. MyMemur haber sitemize ulaşan onlarca sağlık personeli avukatlar “Avukatlık Unvan Değişikliği sınavının açılması için Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Dilekçe ile talep de bulunalım ve bu durumda bulunan arkadaşlar varsa iletişime geçelim.” Duyurusu yaparak seslerinin geniş kitlelere ulaşmasını istiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler