1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Sağlık Personeli Dini bayramlarda %20 Zam Alacak mı?
Sağlık Personeli Dini bayramlarda %20 Zam Alacak mı?

Sağlık Personeli Dini bayramlarda %20 Zam Alacak mı?

CHP Ardahan Milletvekili Ensar ÖĞÜT; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’ e yazılı soru önergesinde Bulundu.

A+A-

CHP Ardahan Milletvekili Ensar ÖĞÜT Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’ in cevaplandırması için 8 Nisan 2014 Salı günü verdiği soru önergelerinde Toplu sözleşmelerde 2,5 milyon memuru ilgilendiren Kamu Personeli Danışma Kurulunda mutabakata varılan maddeler üzerinden aylar geçmesine rağmen bir türlü yürürlüğe girilmediğini belirtti.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar ÖĞÜT ; 1- “Toplu Sözleşmeden doğan haklarla Sağlıkçılara dini bayramlarda % 20 zam almaları kesinleşmişti bu güne kadar neden uygulanmaya başlanmadı? ”

2 – “Toplu Sözleşmeden doğan haklarla geçici ve rehber öğretmenlerin ek ders ücreti zamlandı bu hakkın uygulanmasına neden başlanılmadı?”

3 – “Toplu Sözleşmeden doğan haklarla emekli olan memurun tazminatı 100 TL arttırıldı. Bu Haklardan Faydalanan kaç emekli var? “

4- “ İş ve Meslek danışmanlarının ek ödemelerinin arttırılması konusunda mutabakata varıldı. Bu maddeden kaç kişi faydalanacak? “

5- “ Toplu sözleşmeden doğan haklarla Geçici personel fazla mesai hakkı verildi. Bu hakkın uygulanmasına neden başlanılmadı? “

6- “ Toplu Sözleşmelerin en çekişmeli maddelerinden birisi memurlarımızın disiplin cezalarının affı idi Toplu Sözleşmeden doğan hakları nedeni ile ne zaman uygulanacak?  diye sordu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.