1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeli Eğitimi Tavan Ücreti 9 bin 624 lira
Sağlık Personeli Eğitimi Tavan Ücreti 9 bin 624 lira

Sağlık Personeli Eğitimi Tavan Ücreti 9 bin 624 lira

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği 27 Ekim 2014 tarihinde

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği 27 Ekim 2014 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Yönetmelik ile birlikte insan sağlığına yönelik geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulama yöntemlerini belirlenmiş, bu yöntemleri uygulayacak kişilerin eğitimi ve yetkilendirilmeleri ile bu yöntemlerin uygulanacağı sağlık kuruluşlarının çalışma usul ve esaslarını düzenlemişti.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği

Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan merkezlerin hekim ve diş hekimlerine verebileceği alternatif tıp eğitimi için kişi başı eğitim tavan ücretini 9 bin 624 lira 75 kuruş olarak belirledi. Hekim ve diş hekimleri bu kapsamda yetkilendirilen ünite ve merkezlerde sertifikası olduğu taktirde uygulamalarda bulunabilecek. Temel Eğitimi olan sağlık personelleri bahsi geçen merkezlerde hekim ve diş hekimlerine yardımcı olacaklar.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.