1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık personeli il içi atama ve nakil ilanı
Sağlık personeli il içi atama ve nakil ilanı

Sağlık personeli il içi atama ve nakil ilanı

Sağlık bakanlığı 2014 Nisan-Mayıs dönemi il içi atama ve nakil ilanları yayınlanmaya başladı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin 16 ncı maddesine dayanarak hazırlanan Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarına Dair Yönerge gereği yapılacak olan 2014 yılı Nisan-Mayıs Dönemi İl içi naklen atamaları başlıyor.

 

2014 Nisan-Mayıs dönemi il içi atama ve nakil başvurusunda bulunacak personelin Sağlık Bakanlığı'nın il Sağlık Müdürlükleri'ndeki ilanları takip etmesi gerekiyor.

 

 

Ankara Sağlık Müdürlüğü'nün ilan metni

2014 MAYIS DÖNEMİ İL İÇİ ATAMA VE NAKİLLERLE İLGİLİ İLAN METNİ

Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerde görev yapan Stratejik Personel (Uzman tabip ve tabip unvanlarındaki personel) dışındaki sağlık ve yardımcı sağlık personeli için Mayıs dönemi İl İçi Atama ve Nakil işlemleri ile ilgili olarak;

 

Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarına Dair Yönergesinin Atanma Dönemleri Başlıklı 5. Maddesine istinaden Mayıs dönemi atamaları için Nisan ayı içerisinde müracaatlar alınacaktır.

 

Aynı Yönergenin Kadroların İlanı ve Başvurular başlıklı 6. maddesinin "Personel Dağılım Cetveline göre açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadrolar Müdürlüğümüz internet adresinden (http://www.asm.gov.tr/İnsanKaynakları) ilan edilecek olup, bu kadrolara atanmak isteyen personel en çok 5 (beş) tercihle birlikle başvurur." hükmü gereği başvurusunu müracaat tarihleri arasında Müdürlüğümüze yapmaları gerekmektedir.

 

Müracaatlar aşağıda belirtilen sıradaki kriterlere göre öncelikle değerlendirmeye alınacaktır;

 

1- Kadrosu halen gayri faal durumda bulunan istasyonda olan personelin talepleri öncelikle değerlendirilecektir.

 

2- Hizmet puanı yüksek olan personelden başlamak üzere, puanı yüksek olan personelin tüm tercihleri değerlendirildikten sonra bir sonraki personelin başvurusu değerlendirilecektir.

 

3- Hizmet puanlarının eşit olması halinde tercih sıralaması önce olan personelin talebi öncelikle değerlendirilecektir.

 

4- Hizmet puanları ve tercih sıralaması aynı olan personelin halen görev yaptığı unvan ve branşa atanması esas teşkil eden diploma tarihi önce olan personelin talebi öncelikle değerlendirilecektir.

 

5- Sağlık Bakanlığınca en son 01/01/2014 tarihinde hesaplanan hizmet puanları başvuruların değerlendirilmesinde dikkate alınacaktır.

 

Müracaatta bulunan aynı unvan ve branştaki toplam personel sayısının halen görev yaptığı birimden ayrılması halinde birimin unvan ve branş bazında hizmetin aksayacağı İl İçi Atama ve Nakiller İle İlgili Komisyonca karar verilenlerin talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

01 Nisan 2014 tarihinde başlayacak olan müracaatlardan en geç 30 Nisan 2014 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüz Gelen Evrak Şubesine ulaşan tayin talepleri değerlendirmeye alınacaktır.

 

İlan edilen münhal yerler dışında tercihte bulunan personelin talebi dikkate alınmayacaktır.

 

İlanda bulunmayan unvan ve branşlarda görev yapan personelin başvuruları halen görev yaptıkları ve tayin istedikleri birimlerin ihtiyacı doğrultusunda değerlendirilecektir.

 

Herhangi bir statüde sözleşmeli olarak çalışan veya ücretsiz izinde (askerlik, doğum vb.) olan personelin başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

Başvuruları Müdürlüğümüzce uygun görülen personelin atama işlemleri Mayıs ayı içerisinde yapılacak olup, ataması yapılan personelin ayrılış/başlayış işlemleri Sağlık Personelinin İl İçi Atama ve Nakillerinin Usul ve Esaslarına Dair Yönergesinin 7. Maddesine istinaden yapılması gerekmektedir.

 

Başvuruları uygun görülmeyen personelin isimleri Müdürlüğümüz internet adresinden (http://www.asm.gov.tr/İnsanKaynakları) duyurulacak olup, başvurularına ayrıca yazılı olarak cevap verilmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.