1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeli Kurum İçi Tayin Dönemi İkiye İndirildi
Sağlık Personeli Kurum İçi Tayin Dönemi İkiye İndirildi

Sağlık Personeli Kurum İçi Tayin Dönemi İkiye İndirildi

Sağlık Bakanlığı personelinin iller arası atama ve nakil dönemleri ikiye indirildi.

A+A-

Sağlık personelinin yılda 3 defa yapılan kurum içi yani iller arası tayin dönemi artık 2'ye indirildi.

4 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazetenin 29316 sayısı ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görev yapan sağlık hizmetleri sınıfı personelinin Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16. Maddesinde önemli bir değişiklik yapıldı.

2013 yılının Mart ayında yayınlanan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16. Maddesine göre sağlık personelinin iller arası atama ve tayinleri Ocak, Haziran ve Eylül aylarında 3 dönem halinde yapılmakta iken 4 Nisan 2015 tarihinde değiştirilen yönetmeliğin ilgili maddesine göre iller arası yani kurum içi atama dönemleri Ocak ve Temmuz ayı olmak üzere bundan sonra yılda iki defa yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
7 Yorum