Sağlık Personeli Maaşı Var… Sağlık Personeli Maaşı Var

İşte 2 Ülke İşte Sağlık Personelleri Maaşları Arasındakli fark. Ha Bide Sağlık Bakanımızdan İsteklerimiz....

Sağlık Personeli Maaşı Var... Sağlık Personeli Maaşı Var
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Personellerine ait maaş sıkıntısı yıllardır bizleri rahatsız eden bir durum olmaya devam ediyor. Maaşlarımız zaten düzgün değilken üstüne birde döner sermayelerimizin emekliliğe yansıtılmaması nedeniyle ikinci bir mağduriyet durumunu daha yaşıyoruz. Bazı İnternetr haber sitelerinde yayınlanan İngilteredeki sağlık personeli maaşları ile Türkiye’de sağlık pesonelinin aldığı maaşların arasında bulunana farkı aşağıda yayınladık.

Personel Sağlık Tr haber olarak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sesleniyoruz. Lütfen Duyun artık bu bünyenizde çalışan sağlık personelinin sesini. Sayın bakanımız Lütfen Duyun artık bu sağlık personelinin şiddete maruz kaldığında attığı çığlıkları, Lütfen duyun artık Nöbetlerde yaşadığımız sıkıntıları, Lütfen görün artık bayram, resmi tatil demeden sabahlara kadar göz kırmadan yaptığımız fedakârlıklarımızı.

Dün Bir haber yapmıştık. İngiliz Ulusal Sağlık Sistemi yöneticisi Simon Stevens yaptığı açıklamada obezite ile mücadelede, emsal teşkil etmesi ve etkili olabilmesi için öncelikle sağlık personelinin sağlıklı zayıflaması için çalışma başlattıklarını dile getirmişti. Bizde Buradan diyoruz ki; sağlık Personeli ayın sonunu getiremezken Zaten sağlığı ve bu Şartlarda psikolojisi bozukken bizler nasıl sağlık hizmeti vereceğiz.

Neyse Biz Dönelim İngilterede vergi dairesi kayıtlarına göre sağlık personeli maaşlarına ve Türkiye’de Sağlık Personelinin aldığı Ücrete;

Branş

İngiltere

Türkiye

Diş Hekimi

14.206

3.367

Eczacı

11.388

2.959

Hemşire

7.877

2.705

Şoför

6.798

2.200

Psikolog

11.000

2.700

ATT-PRM

9.750

2.600

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!