1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Eşinden Boşanan Memur Tayin İsteyebilir mi?
Eşinden Boşanan Memur Tayin İsteyebilir mi?

Eşinden Boşanan Memur Tayin İsteyebilir mi?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sağlık personeli memurlar, boşandıkları zaman tayin isteyebilir mi? Boşanan memurun tayin hakkı var mı? Tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

A+A-

Sağlık personeli eşinden boşanırsa tayin isteyebilir mi?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sağlık personeli memurlar, eşlerinden boşanmaları durumunda tayin isteyebilir mi? Eşinden boşanan memur tayin isteme hakkı var mı?

My Memur olarak tarafımıza gönderilen bir soruya ait cevabı yine sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Memurlar da eş durumu tayini bildiğiniz gibi bulunuyor. Peki, Boşanan memur tayin isteyebilir mi? Boşanma özrü tayini diye bir tayin söz konusu mu bu konuyu değerlendirmeye çalışacağız.

HEMŞİREYİM EŞİMDEN BOŞANIRSAM TAYİN HAKKIM VAR MI?

Merhabalar. Sağlık Bakanlığı bünyesinde Ankara’da bir hastanede, hemşire olarak görev yapıyorum. Eşimle boşanma kararı aldık. Anlaşmalı bir boşanma olacak. Davada muhtemelen hemen boşanacağız. Sorum şu olacak. Boşandıktan sonra tayin isteme hakkım var mı? Ankara’ya geleli 1 sene oldu. Sorumu yanıtlarsanız çok memnun olurum.

BOŞANAN MEMURUN TAYİN HAKKI

My Memur takipçisinin sağlık personeli olması nedeniyle bu haberin yanıtını, Sağlık Bakanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde arayabileceğiz. Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan memurlar için bizzat konunun açıklandığı bir hüküm bulunmaktadır. İsteğe Bağlı Yer Değiştirme başlığı altında ilgili yönetmeliğin 16. Maddesinin 2. Fıkrasının c bendi konuya aydınlık getirmektedir.

İlgili hükme göre boşanan memurun birkaç tayin isteme hakkı bulunmaktadır. Eşinden boşanan memur anne, baba, kardeş ve reşit yaşta olan çocuğunun bulunduğu ile tayin isteyebilmektedir. Lakin boşanma öncesi ikamet yerlerine gerçekleşebilmektedir.

Yine Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan memurlar, D ve C hizmet grubu illerden birine veya alt bölge tayini olarak isimlendirilen şekilde tayin isteyebilirler. Lakin tayin için başvurularını boşanma tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Boşanma durumunda tayin sağlık bakanlığı

Boşanma sonrası tayin sağlık bakanlığı

Boşanma özrü ile tayin

Boşanma durumunda tayin

Sağlık Bakanlığı boşanma nedeniyle tayin

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler