1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeli Özlük Hakları İle İlgili Çalışma Var Ama...
Sağlık Personeli Özlük Hakları İle İlgili Çalışma Var Ama...

Sağlık Personeli Özlük Hakları İle İlgili Çalışma Var Ama...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada da sağlık personelinin ek ödemelerinin özlük haklarına yansıması

A+A-

Sağlık personelleri yıllardır özlük hakları ile alakalı düzenleme yapılması yönünde bekleyiş içerisindeydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde sağlık personellerine verdiği yıpranma payı müjdesi ile bir ümit içerisine girdi. Aylar geçti hala yıpranma payı ile alakalı bir durum söz konusu değil. Geçtiğimiz ay Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş Hem Döner Sermaye ile alakalı, hem yıpranma payı ile alakalı birçok iyileştirmenin müjdesini vermişti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada da sağlık personelinin ek ödemelerinin özlük haklarına yansıması ile ilgili çalışma yaptıklarını fakat bu dönem yasalaşıp yasalaşmayacağı ile alakalı bir şey söyleyemeyeceğini belirtti.

MyMemur.Com olarak 15 günde bir gün kesinlikle sağlık personellerinin bu durumunu dile getiriyoruz. Nedeni ise sağlık personellerinin sorunlarının, özlük haklarının gündemden düşmemesi ve zaman aşımına uğramamasıdır. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nda sağlık personellerinin durumunu arz ediyoruz. Binlerce sağlık personeli maaşında oluşacak büyük kayıp nedeniyle emekli olmamaktadır. Sağlık Personelinin Ek Ödemesi Emekliliğine yansımalıdır. Bu konu ile alakalı mağduriyetler giderilmelidir. Sağlık Personeli için en önemli husus budur ve arkasından lisans tamamlama, görevde yükselme ve unvan değişikliği ve yıpranma payı gelmektedir.

Sayın Bakanım Sağlık Personellerinin bu sessiz çığlığını duyunuz…

SAĞLIK PERSONELİ YIPRANMA PAYI HABERLERİ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.