1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

  4. Sağlık Personelinden Kesilen Damga Vergisi İadesi İçin Dilekçe Örneği
Sağlık Personelinden Kesilen Damga Vergisi İadesi İçin Dilekçe Örneği

Sağlık Personelinden Kesilen Damga Vergisi İadesi İçin Dilekçe Örneği

Kesilen damga vergisini bağlı bulundukları İl Halk Sağlığı Müdürlüklerinden alabiliyorlar. Damga vergilerinin %50 sini almak için

A+A-

Aile sağlığı Merkezlerinde çalışan Aile Hekimleri ve Aile sağlığı elemanlarından kesilen damga vergisini bağlı bulundukları İl Halk Sağlığı Müdürlüklerinden alabiliyorlar. Damga vergilerinin %50 sini almak için  Aile Hekimleri ve Aile sağlığı elemanlarının bağlı bulundukları Toplum Sağlığı Merkezlerine dilekçe vermeleri gerekiyor.

 

Damga vergisi ile alakalı İlgili dilekçelerin boş yerleri doldurularak Toplum Sağlığı Merkezleri aracılığı ile Halk Sağlığı Müdürlüğüne gönderilmesi gerekiyor..Dava açmayan  Aile Hekimleri ve Aile sağlığı elemanlarının Halk Sağlığı Müdürlüklerinden kesilen damga vergisinin %50 sini iade aldıktan sonra geri kalan %50 içinde dava açma hakları bulunuyor.

 

Ayrıca 2004 ile 2011 yılları arasında görev yapan 4924 sayılı yasa ve 4/B'li sözleşmeli sağlık personelinden her yıl brüt maaşı üzerinden kesilen damga vergisinin geriye dönük alınabilmesi için de çalışma başlatılmalıdır.Çünkü her sözleşme yenile döneminde sağlık personelinden ortalama 150 TL ile 400 TL arasında bir rakam kesilmiştir.Bu paralar personele iade edilmelidir.

AİLE HEKİMİ DAMGA VERGİSİ İADESİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARI DAMGA VERGİSİ İADESİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

DAMGA VERGİSİ İADESİ İÇİN KARAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.