1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sağlık personeline hak ettiği değer verilmeli
Sağlık personeline hak ettiği değer verilmeli

Sağlık personeline hak ettiği değer verilmeli

Sağlıkta dönüşüm sürecinin başladığı 2002 yılından itibaren hasta memnuniyetinin yüzde 76’lara çıkmasına rağmen sağlıkta dönüşümün mimarı olan sağlık çalışanlarının mesleki saygınlığı azaldı.

A+A-

Sağlık-Sen Batman Şubesinin İl Divan Toplantısında konuşan genel Başkan Metin Memiş,Türkiye’ye yıllardır ayak bağı olan ve ülkenin önünü tıkayan pek çok sorunun, bugün toplumsal mutabakatla çözüme kavuştuğunu belirtti.

 


Memiş, "Sağlıkta dönüşüm sürecinin başladığı 2002 yılından itibaren hasta memnuniyetinin yüzde 76’lara çıkmasına rağmen sağlıkta dönüşümün mimarı olan sağlık çalışanlarının mesleki saygınlığı azaldığı ve bunun yanında şiddete uğrama oranlarının da yükseldiği yapılan araştırma ve anketlerde görülüyor. Sağlık çalışanlarına da bu dönüşümde hak ettikleri değerin verilmesi gerekir. Var olan sorunların çözümü için mücadelelerimizi sürdüreceğiz, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini, nöbet ücretlerinin tamamının arttırılması için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

 

Sağlık-Sen’in yetkiyi aldıktan itibaren sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına önemli kazanımlar elde ettiğini belirten Genel Başkan Memiş, kendilerinden önce yetkili sendika olanların hiçbir kazanım elde edemediklerini belirterek Sağlık-Sen’in başarısını karalamaya çalıştıklarını söyledi. Üye sayılarına ve kazanımlara bakıldığında diğer sendikaların gereken cevabı aldıklarını belirten Memiş, kimin ne söylediğine bakmadan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına kazanımlara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.