1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Memnuniyet Anketi
Sağlık Personeline Memnuniyet Anketi

Sağlık Personeline Memnuniyet Anketi

Türk Sağlık Sen 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanlarına memnuniyet anketi uyguladı.

A+A-

Türk Sağlık Sen 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık personeline memnuniyet anketi uyguladı. Ankete 4 bin 940 sağlık personeli katıldı. Sağlık çalışanlarına memnuniyet anketinden çıkan sonuçlar.

Aldığı maaşı ve döner sermayenin yeterli olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 2,2 iken yeterli bulmayanların oranı yüzde 84,3. Performansa dayalı döner sermaye uygulamasının adaletli olmadığını düşünenlerin oranı yüzde 89,1.

Katılımcıların yaptıkları harcamaların yüzde 46,7’si Ev-kirası için gittiğini, yüzde 30’u ise gıda için harcandığını belirtiyor.

Aylık ödeme ve harcamalardan sonra elinde para kalmayanların oranı yüzde 49,5, elinde 200 TL’den az parası kalanların oranı yüzde 15.

Ankete katılan sağlık personelinin yüzde 86’sının bankalara her ay düzenli ödedikleri borcu var. Bu borcun da birinci sırasında yüzde 34,7 ile çekilen tüketici kredileri yer alıyor.

Sağlık çalışanının belirttiği sorunlarla yönetimin ilgilendiğini düşünenlerin oranı yüzde 10,7.

Sağlık personeline yönelik şiddetin önlenmesi için güvenlik önlemleri alınmadığını düşünenlerin oranı yüzde 39,9.

Ankete katılanların yüzde 39’unun duyduğu en büyük endişe baskı, dayatma, sürgün ve soruşturma. Bunu çocuklarına iyi bir gelecek hazırlayamama korkusu yüzde 24,2 ile takip ediyor. Amirleriyle sorun yaşama endişesi yüzde 12,4, işini kaybetme endişesi ise yüzde 6.8 olarak kayıtlara geçti.

Ankete katılan sağlık çalışanlarının yüzde 49’u bazen, yüzde 21.3’ü ise sık sık çalıştığı kurumdan ayrılmayı düşünüyor.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.