1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Mesai Dışı Çalışma Zorunluluğu Gelecek
Sağlık Personeline Mesai Dışı Çalışma Zorunluluğu Gelecek

Sağlık Personeline Mesai Dışı Çalışma Zorunluluğu Gelecek

Şuan Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülen torba yasa tasarısı;

A+A-

Aile hekimleri geçtiğimiz günler içerisinde Acil servislerde nöbet tutma zorunluluğu ile bir hayli yük içerinse girmişti. Şimdi bir kötü haber daha Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan aile hekimlerine ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan hekimlere geliyor.

Radikal gazetesinin yaptığı habere göre Şuan Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülen torba yasa tasarısı; Aile Hekimi ve Toplum Sağlığı merkezlerinde çalışan Hekimleri üzecek zorunluluklar getiriyor. Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Beyazıt İlhan yaptığı açıklamada Aile Hekimlerinin ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Doktorların mesai sonrası sadece Acil servislerde nöbet tutmasını dışında ek olarak aile sağlığı merkezlerinde mesai sonrası çalışmaya zorlandığını belirtti.

Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Beyazıt İlhan istediklerinin sağlık personellerinin hem dinlenebilmesi hem de nitelikli bir sağlık hizmetinin vatandaşlara verilmesi olduğunu belirterek maddenin yasalaşmasını istemediklerini ve bunun için mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler