1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Mesai Dışı Çalışma Zorunluluğu Tasarıda
Sağlık Personeline Mesai Dışı Çalışma Zorunluluğu Tasarıda

Sağlık Personeline Mesai Dışı Çalışma Zorunluluğu Tasarıda

Mecliste Plan Bütçe Komisyo-nu'nda görüşülen torba tasarı içine sağlık personeline çalıştıkları yerde de mesai dışı çalışma zorunluluğu konuyor.

A+A-

Aile hekimlerine acil servislerde çalışma zorunluluğu getirilmesinin ardından şimdi de görev yaptıkları aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde, mesai dışınde da çalışma zorunluluğu getiriliyor. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Beyazıt İlhan konuyla ilgili şunları söyledi:“Mecliste Plan Bütçe Komisyo-nu'nda görüşülen torba tasarı içine aile hekimlerine ve toplum sağlığı merkezi hekimlerine çalıştıkları yerde de mesai dışı çalışma zorunluluğu konuyor. Yani aile hekimleri artık sadece mesai sonrası hastanelerin acil servislerinde ya da 112 ambulanslarında değil, aynı zamanda aile sağlığı merkezlerinde de mesai sonrası çalışmaya zorlanıyorlar.Bu, doktorlara inanılmaz bir iş yükü getiriyor. Dinlenme hakları ellerinden alınıyor, çalışma koşulları iyice zorlaştırılıyor. Bu şekilde verilen sağlık hizmeti ciddi biçimde aksamalara neden olacaktır. İtirazlarımızı dile getiriyoruz. Maddenin yasalaşmaması için fiili mücadelemizi sürdüreceğiz. Tek isteğimiz yurttaşlara nitelikli sağlık hizmeti verilmesi ve sağlık çalışanlarının dinlenebilmesi, kendilerine zaman ayırabilmeleri.Radikal


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.