1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Müjde ! Döner Sermaye Ek Ödeme Katsayısı Arttırıldı
Sağlık Personeline Müjde ! Döner Sermaye Ek Ödeme Katsayısı Arttırıldı

Sağlık Personeline Müjde ! Döner Sermaye Ek Ödeme Katsayısı Arttırıldı

Sağlık kurumlarında görevli sağlık personeli ek ödeme yapılması; söz konusu sağlık kurumlarında özellik arz eden birimlerde

A+A-

14 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan yönetmelik ile Türkiye Kamu Hastanelerine bağlı sağlık kurumlarında görevli sağlık personeli ek ödeme yapılması; söz konusu sağlık kurumlarında özellik arz eden birimlerde “fiilen” görev yapan sağlık personellerine ilgili birim için öngörülen  kat sayı üzerinden ödeme yapılacağı düzenlenmişti.  Ancak bu birimlerde kısmi süreli hizmet verenlerin bu haktan yararlanması engellenmişti.

Eskişehir Sivrihisar Devlet hastanesinde görevli olan Laboratuar Biriminde görevli olan sağlık personelinin Acil nöbetleri sürelerinin riskli birimler için öngörülen ek ödeme kat sayısından hesaplanması hususundaki, başvurusu reddedilmiş ve akabinde ise, Eskişehir 2. İdare Mahkemesine dava açmıştı.

İlgili Mahkeme davacı olan sağlık personelinin, acil serviste çalışan personel olmamasına rağmen tuttuğu nöbet sürelerince kısmi de olsa acil serviste fiilen çalışmış sayılmasına ve riskli birimler için, öngörülen döner sermaye ek ödeme kat sayısından, yararlandırılmasına karar verilmiştir.

Bu karar ile söz konusu yönetmelik dahilinde mağdur edilen sağlık personellerinin de riskli birim kat sayısından yararlandırılmasının önü açılmıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.