1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Seyyar Görev Tazminatı
Sağlık Personeline Seyyar Görev Tazminatı

Sağlık Personeline Seyyar Görev Tazminatı

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Strateji Geliştirme Daire Başkanlığından seyyar görev tazminatı ile ilgili yazı 81 İl Valiliği

A+A-

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Strateji Geliştirme Daire Başkanlığından seyyar görev tazminatı ile ilgili yazı 81 İl Valiliği yani 81 halk sağlığı Müdürlükleri adına gönderildi. Valiliklere gönderilen yazı içeriği aşağıda ki gibidir.

 

6245 sayılı Harcırah Kanunu’nun 2562 sayılı Kanunla değişik 49. maddesinde; “Asli görevleri gereği, memuriyet mahalli dışında ve belirli bir görev bölgesi içinde fiilen gezici olarak görev yapan memur ve hizmetlilere gündelik ve yol giderleri yerine Maliye Bakanlığınca vize edilen cetvellere göre seyyar görev tazminatı verileceği” hükme bağlanmıştır.

Bu bağlamda; Halk Sağlığı Müdürlüklerinde görevli personelin seyyar görev tazminatları ödenmek üzere hazırlanan 1/1 ve 2/1 sayılı cetvellerin vize işlemleri tamamlanmış olup, Kurumumuzun internet sayfasında yayımlanmıştır.

Söz konusu seyyar görev tazminatı ödemelerinde Kurumumuzun internet sayfasında yer alan açıklamalara uyulması ve cetvellerde belirtilen adam/gün sayısının aşılmaması hususlarında,

Gereğini önemle rica ederim.

Yazının tamamına ve eklerine buradan ulaşabilirsiniz

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.