1. HABERLER

  2. SİYASET HABERLERİ

  3. Sağlık Personeli'ne Şİddet Sokaklara Taştı
Sağlık Personeli'ne Şİddet Sokaklara Taştı

Sağlık Personeli'ne Şİddet Sokaklara Taştı

Sağlık Personeline Şiddetin İşyerlerinden sokaklara döküldüğü

A+A-

Mersin CHP Millet Vekili Aytuğ Atıcı sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlunun cevaplandırması için 5 Ağustos 2014 tarihinde yani bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Yazılı soru önergesi verdi.

CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı verdiği yazılı soru önergesinde Sağlık Bakanlığı'nın Beyaz Kod Alo 113 hattı ile ilgili durumun bakanlık tarafından iyi yönetilememesi nedeniyle, Sağlık Personeline Şiddetin İşyerlerinden sokaklara döküldüğünü vurgulayarak, Bingöl Adaklı İlçesi Entegre Sağlık Merkezi Müdürünün Hastanede çalışan doktoru darp etmesi olayını örnek gösterdi. Aşağıda Bulunan Linkten ilgili haberi okuyabilirsiniz. İşte Mersin CHP Millet Vekili Aytuğ Atıcı'nın sağlık Bakanına soruğu sorular ve soru önergesi;

Hastane Müdürü Doktoru Hastanelik Etti Haberi için TIKLAYINIZ

Sağlıkta Dönüşüm'le beraber Türkiye'de sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin giderek arttığı, Beyaz Kod Alo 113 rakamları ile de sabittir. Buna rağmen Bakanlığın konuyu yönetememesi sonucunda şiddet, işyerinden sokağa taşmış ve çalışanların, şehirdeki yaşamları için can güvenliği sorununa dönüştüğü görülmektedir.

Bingöl Adaklı İlçesi Entegre Sağlık Merkezinde aile hekimine ve diğer çalışanlara yönelik mobbing sonrası "konunun intikam duygularıyla sokakta planlı bir saldırıya dönüştüğü" şeklinde ciddi iddialar dile getirilmektedir. Sağlık merkezinde bir çalışanın yakınları ile bir araya gelerek, aynı çatı altında çalıştığı bir hekimi takip edip, Bingöl İl merkezinde darp ettiği iddia edilmektedir.

Buna göre;

1.         Bingöl Adaklı ilçesi Entegre Sağlık Merkezinde bir çalışanın yakınları ile bir  araya gelerek, aynı çatı altında çalıştığı bir hekimi takip edip, Bingöl İl merkezinde darp ettiği iddiası doğru mudur? Bakanlık bu konuda herhangi bir soruşturma başlatmış mıdır?

2.         Bingöl Adaklı İlçesi Entegre Sağlık Merkezinde çalışan ve sokakta darp edilen hekimin "Bingöl Devlet Hastanesinde can güvenliğim yoktur" diyerek Memleketi Şanlıurfa'ya sevk edilmiş midir? Aynı hekimin Şanlıurfa'da beyin cerrahi servisinde "hayati tehlike" ön tanısı ile yattığı iddiası doğru mudur?

3.         Darp edilen hekimin, Bingöl Devlet Hastanesi acil servisinde düzenlenen geçici adli raporunun baskı altında yazdırıldığı iddiası hakkında herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?

4.         Bingöl Adaklı İlçesi Entegre Sağlık Merkezinde çalışanlara mobbing konusu araştırılmış mıdır? Mobbing uygulayanlar hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler