1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sağlık Personeline Verilen Sözlerde 1 Arpa Boyu Yol Alınamadı
Sağlık Personeline Verilen Sözlerde 1 Arpa Boyu Yol Alınamadı

Sağlık Personeline Verilen Sözlerde 1 Arpa Boyu Yol Alınamadı

Sağlık Personeline yıpranma payı ve döner sermayenin emekliliğe yansıtılması ile alakalı bir arpa boyu yol alınamadı.

A+A-

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın bugün yaptığı basın açıklaması ile sağlık personelleri için büyük bir öneme sahip olan yıpranma payı ve döner sermayenin emekliliğe yansıtılması ile alakalı bazı açıklamalarda bulundu.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın açıklamalarında sağlık personellerine yıpranma payı ve döner sermayenin emekliliğe yansıtılması ile alakalı bir arpa boyu yol alınamadığını sağlık personellerinin sorunlarının katlanarak büyüdüğüne değindi. Genel Başkanı Necip Taşkın yıpranma payı ile alakalı Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmalarının ardından Maliye Bakanlığına gönderileceği ve son sözün Maliye Bakanlığı tarafından söyleneceği ile ilgili bu durumun siyasetçi geçiştirmeleri olduğunu vurguladı. Sonunda sağlık personeline yıpranma payının rafa kaldırılacağına değindi.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, sağlık çalışanları arasında bir gruplandırma yapılacağı ve bu gruplara farklı yıpranma payı verileceği, ayrıca yıpranma payının yasanın çıktığı tarihten itibaren geçerli olacağı yönünde bilgiler ile alakalı 10-20 yıldır çalışan, hatta emekliliği gelmiş olan sağlık çalışanlarının geriye dönük yıpranma payının üzerine sünger çekileceğini ve bu durumun sosyal hukuk devleti ilkeleriyle bağdaşmadığını belirtti.

Necip Taşkın Döner Sermayenin emekliliğe yansıtılması ile alakalı “Ağır çalışma temposu nedeniyle hem kendileri hem de aile bireyleri yıpranıyor. Çocuklarıyla yeteri kadar ilgilenemiyorlar. Sağlık çalışanlarının sosyal hayatı neredeyse bitmiş durumdadır. Bütün bu olumsuzlukların bir karşılığı olmalıdır. Hiç olmazsa emekli olduktan sonra bu sıkıntıyı yaşamasınlar. Bu nedenle döner sermayenin emekliliklerine yansıtılmasını talep ediyoruz." dedi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.