1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Yıpranma Payı Eşit Olarak Verilecek
Sağlık Personeline Yıpranma Payı Eşit Olarak Verilecek

Sağlık Personeline Yıpranma Payı Eşit Olarak Verilecek

Sağlık personeline yıpranma payı torba yasa ile eşit olarak verilecek. Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına verilecek olan yıpranma payı hakkında açıklamalarda bulundu.

A+A-

Sağlık personeline yıpranma payı eşit olarak verilecek. Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına verilecek olan yıpranma payı hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye'de gerçek anlamda sendikacılığın Memur-Sen'le başladığını belirten Memiş, sağlık personeline yıpranma payı konusunda uzun süredir mücadele verdiklerini söyledi.

 Yaklaşık olarak 4 yıldır bu konuda çaba harcadıklarını kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 5 yıla 1 yıl yıpranma payının torba yasaya konulacağını ifade etti. Memiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 yılında 5 yıl hizmeti olana 1 yıl yıpranma payı talimatını veriyorum demesine rağmen bürokratik ve oligarşik nedenlerle gerçekleştirilemediğini belirtti.

Geçtiğimiz dönemde yıpranma payının sadece nöbet tutan sağlık personeline verilmesi konusuna sendika olarak karşı çıktıklarını ifade eden Başkan Memiş, 5 yıl hizmeti olana 1 yıl yıpranma payının sağlık çalışanlarının tamamına eşit olarak verileceğini vurguladı. Memiş, 14 Mart Tıp Bayramı'nda Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Nisan'dan itibaren yıpranma payının hayata geçmesinde bizzat rol oynayacağını söylediğini hatırlatarak, torba yasa ile tüm sağlık çalışanlarına yıpranma payı eşit olarak verilecek dedi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
13 Yorum