1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Yıpranma Payı Hangi personel Kaç Gün ?
Sağlık Personeline Yıpranma Payı Hangi personel Kaç Gün ?

Sağlık Personeline Yıpranma Payı Hangi personel Kaç Gün ?

Sağlık Personeline Yıpranma Payı taslağı ile ilgili detaylar Hangi sağlık personeli Kaç Gün Yıpranma Payı alacak?

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Sağlık-Sen'in Hemşireler Günü Büyük Türkiye Buluşmasında sağlık personeline verdiği yıpranma payı ile alakalı düzenlenen taslaktan bazı detaylar Personel sağlık haber sitesinde yer aldı.

Habere göre Sağlık bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan Sağlıkta Yıpranma Payı ile ilgili taslakta bazı konularda Maliye Bakanlığı ile mutabakat sağlanamadı. Sağlık personellerine 30 gün ile 90 gün arasında yıpranma payı tasarıda yer alıyor. Fakat Maliye Bakanlığı tarafından reddedilen kısım sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personeli dışında kalan personelin (şube müdürü, şef, vhki, memur ve şoförler ) yıpranma payı alamayacağıdır. Maliye Bakanlığı yetkilileri bu kadroların diğer bakanlıklarda emsal teşkil edebileceklerini belirtiyorlar.

Radyoloji, röntgen, görüntüleme, ameliyathane, yoğun bakım, doğumhane, yeni doğan, süt çocuğu, yanık, diyaliz, acil servis, kapalı psikiyatri servisleri, AMATEM ve 112 acil sağlık hizmetleri çalışanları 90 gün olarak,  Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Çalışanları, Sağlık Evi , Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanları 60 gün olarak, Hastanelerde servis, poliklinik, laboratuar gibi bölümlerde çalışanlar ise 60 gün olarak,- Bakanlık Merkez Teşkilatı Personeli 30 gün olarak, Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterlik personeli 30 gün olarak düşünülüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.