1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Yıpranma Payı İçin Ne Bekleniyor?
Sağlık Personeline Yıpranma Payı İçin Ne Bekleniyor?

Sağlık Personeline Yıpranma Payı İçin Ne Bekleniyor?

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı bekleniyor. Sağlık Bakanı Demircan’ın açıklamalarına rağmen hala sağlık personeline yıpranma payı konusunda düzenleme meclise gelmedi. Yıpranma payı ne zaman gelecek?

A+A-

Sağlık çalışanları, kendilerine daha önce sözü verilen yıpranma payını bekliyor. Yıllardır konuşulan, Bakanlar ve Başbakanlar tarafından birçok kez çıkacağı söylenen yıpranma payı düzenlemesinde henüz resmi bir adım atılamadı. Son olarak 14 Mart Tıp Bayramı’nda meclise geleceği söylenen düzenlemede sonuç yine ertelenen sözler oldu.

Konu ile ilgilenen Sağlık Bakanlığı personeli, iddiaların ve sözlerin ne kadar eskiye dayandığını hatırlayacaktır. Hafızaları yakın geçmiş bağlamında tazeleyecek olursak, 2014 yılından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ve 3 Sağlık Bakanı’nın sözlerini göz önüne getirebiliriz.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık personeline yıpranma payı müjdesi vermişti. 2014 yılının Temmuz ayında da Mehmet Müezzinoğlu bir toplantıda bu soruyu yanıtlamış, yıpranma payının “bu yıl” içerisinde geleceğini söylemişti. Bahsettiğimiz “bu yıl” 2014 yılı oluyor.

2015 yılında Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tıp Bayramı’na düzenlemenin yetişebileceğini ifade etmişti. 2017 yılında da yine gündemdeki yerini koruyan yıpranma payı için dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ; düzenlemenin referandumdan sonra yapılacağını söylemişti.

Son olarak 2017 yılının son aylarında Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, düzenleme olgunlaşmadan bir tarih vermek istemediğini ifade etmişti. Ancak Mart ayı içerisinde, düzenlemenin 14 Mart Tıp Bayramı’na yetişebileceğini dile getirmişti.

Verilen sözlerin üzerinden aylar, yıllar, 4 Tıp Bayramı geçmesine rağmen düzenleme bir türlü meclise gelemedi. Tüm sağlık personeline verilecek adil bir yıpranma payı, çalışanlar tarafından bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler