1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Yıpranma Payı Torba Yasaya Girdi
Sağlık Personeline Yıpranma Payı Torba Yasaya Girdi

Sağlık Personeline Yıpranma Payı Torba Yasaya Girdi

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, nöbet tutma zorunluluğu olmaksızın sağlık personeline 5 yıla 1 yıl yıpranma hakkı getirileceğini belirtirken, 5 yıla 1 yıpranmayı torba yasanın içine koyduklarını açıkladı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, nöbet tutma zorunluluğu olmaksızın sağlık personeline 5 yıla 1 yıl yıpranma hakkı getirileceğini belirtirken, 5 yıla 1 yıpranmayı torba yasanın içine koyduk ifadelerini kullandı. Gümüş, 62 maddelik torba yasa hazırladıklarını, içerisinde özlük hakları, emeklilik düzenlemeleri ve sağlık personeli ile ilgili geride kalınan konular için bazı düzenlemelerin olduğunu söyledi.

Hemşirelik ve Ebelik Sempozyumunda konuşan Müsteşar Gümüş,  Türkiye'nin son 14 yılda sağlıkta bir devrim gerçekleştirdiğini, bunun da sağlık personellerinin gayretleri sayesinde olduğunu ifade etti. Sağlık hizmetlerinde yüzde 39,5 olan memnuniyetin bugün yüzde 75,5'lere ulaştığını belirten Gümüş, bu hizmetleri bugün kapasiteyi çok artıramadığımız sağlık teşkilatıyla beraber yapıyoruz dedi.

Sağlık çalışanları için hazırladıkları torba yasayı önümüzdeki günlerde Meclis’e sunacaklarını kaydeden Müsteşar Gümüş, burada inşallah hayırlı bir netice elde edeceğiz. Teşkilat şemamız, yapılanmamız, hastanedeki yapılanmalar hepsi yeniden değerlendiriliyor ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş’ün bu açıklamaları yıllardır yıpranma payı bekleyen sağlık personellerini umutlandırdı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.