Sağlık personeline yıpranma payı verilecek

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık personeline yıpranma payı verilmesi konusunda çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Sağlık personeli yıpranma payı ne zaman verilecek? Sağlık personeli yıpranma payı hakkında detaylar haberimizde yer alıyor.

27746
Daha Fazla Göster

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık çalışanlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Recep Akdağ açıklamalarında sağlık personeline verilecek yıpranma payı konusundaki çalışmalar ve aile hekimliği konularına değindi. Bakan Akdağ bir süredir beklenen sağlık personelinin yıpranma payı alması hususunda da önemli açıklamalar yaptı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamalarına göre yıpranma payı konusunda gerekli hazırlıklar tamamlandı. Sağlık çalışanlarının yıpranma payı alması için kanun maddesi hazır duruma getirildi. Bu aşamadan sonra Sağlık Bakanı Akdağ, Maliye Bakanlığını ikna edecek ve kanun yürürlüğe girecek. Akdağ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu konuda verdiği sözü hatırlatarak ekonomi yönetiminin ikna edilmesi için çaba göstereceğini belirtti.

Bakan Recep Akdağ ayrıca sağlıkta dönüşüm programı hakkında da açıklamalarda bulundu. Buna göre aile hekimlerinin sayısının artırılması ve aile hekimi başına düşen vatandaş sayısının 3 binin altına düşürülmesi üzerinde çalışmalar yapılıyor. Aile sağlık merkezlerinden bazılarının birleştirilerek yerlerine sağlıklı yaşam merkezleri haline getirileceğini, bu şekilde bine yakın sağlıklı yaşam merkezi kurulacağını açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık personeline yıpranma payı verilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 5 sene önce

  15 yıldır ak parti iktidarında askere kaç defa,hakim savcılara kaçdefa,öğretmenlere,emniyete kaç defa zam yapıldı özlük haklarında nice iyleştirmeler yapıldı biz yardımcı sağlık çalışanlarına gelince zınnık yok oy potansiyelinin çoğu saglıkta yapılan iyileştimelerden sağlıkta memnuniyetten alan bu hükümet saglıkta dönüşümün temel taşı olan saglık çalışanlarını neden hiç düşünmüyor bu adalet midir hak mıdır.kamu çalışanlar arasında en düşük maaşı alan bizleriz b

 2. 5 sene önce

  15 yıldır ak parti iktidarında askere kaç defa,hakim savcılara kaçdefa,öğretmenlere,emniyete kaç defa zam yapıldı özlük haklarında nice iyleştirmeler yapıldı biz yardımcı sağlık çalışanlarına gelince zınnık yok nedir bu düşmanlık anlamış değiliz oy potansiyelinin çoğu saglıkta yapılan iyileştimelerden sağlıkta memnuniyetten alan bu hükümet saglıkta dönüşümün temel taşı olan saglık çalışanlarını neden hiç düşünmüyor bu adalet midir hak mıdır.kamu çalışanlar arasında en düşük maaşı alan bizleriz b

 3. 5 sene önce

  ozelde calisanlara aynı haklar neden tanınmıyo bız saglık calişanı degilmıyız

 4. 5 sene önce

  çok saçma. ekonomi bakanını ikna edecekmiş sağlık bakanı. pardon ikna etmeye çalışacakmış…
  he he

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!