1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personeline Yiyecek Yardımı
Sağlık Personeline Yiyecek Yardımı

Sağlık Personeline Yiyecek Yardımı

Neden bazı kurumlarda çalışan sağlık personelleri ceplerinden yüksek rakamlarla yemek yemek zorunda kalıyor? Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği

A+A-

Bu Sağlık Personellerinin Suçu ne

Evet Arkadaşlar personel Sağlık Tr haber sitesi olarak bazı sağlık personellerinin sıkıntısı olan ve bize de konu ile alakalı olarak bir çok kişinin soru sorduğu bir meseleyi dile getireceğiz. Neden Tüm Sağlık Personellerine Yemek verilmiyor? Neden bazı kurumlarda çalışan sağlık personelleri ceplerinden yüksek rakamlarla yemek yemek zorunda kalıyor?

Bakanlar Kurulu tarafından 19.11.1986 tarihinde karara bağlanmış ve 11.12.1986 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğine göre Devlet Memurlarının yiyecek yardımından hangi hallerde, ne şekilde faydalanacaklarını ve bu yardımın nasıl uygulanacağı belirtilmiştir.

Birçok Toplum Sağlığı Merkezinde veya İlçe Sağlık Müdürlüklerinde Öğle yemeği olmamaktadır. Sağlık Bakanlığı personelleri, Halk Sağlığı Müdürlüğü personelleri, İl Sağlık Müdürlüğü Personelleri ve Kamu Hastanelerinde görev yapan sağlık personelleri öğle saatlerinde ödedikleri ufak rakamlarla yemeklerini yiyebilirken, Toplum Sağlığı Merkezinde veya İlçe Sağlık Müdürlüklerinde çalışan personeller yiyememektedir.

YÖNETMELİK NE DİYOR

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğine göre ;

— Yiyecek yardımı yemek verme şeklinde yapılır. Bu yardım karşılığında memura parasal bir ödeme yapılmaz.

— 40 saati aşmayan yerlerde öğle yemeği olarak verilir.

— Personel sayısının asgari 50 olması ve yemekhane için elverişli yer bulunması şartıyla yemek verileceği belirtiliyor. Yönetmeliğin tamamını aşağıda bulunan linkten inceleyebilirsiniz.

Şimdi bir değerlendirme yapıp büyük şehirlerin Merkez İlçelerinde bulunan Toplum Sağlığı Merkezlerinde yemek verilmemesi için ne gibi bir engel var Ona bakalım. Ortalama bir İlçe TSM de çalışan kişi sayısı bir çok yerde 50 kişinin üzerinde. Bu kişilerde Günlük 8 saat olmak üzere haftada 40 saatlik mesai dolduruyorlar. Ha belki Dağıtım için uygun yerleri olmaması bir ihtimal.

Ortada Hiçbir Engel Görünmüyor. Devlet memurlarına öğle yemeği hakkı verilirken ve ödenekleri yapılırken işte bazı sağlık personellerimiz bu haktan mahrum bırakılıyor ve öğle yemeği yiyemiyor?

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.