1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personelinin Döner Sermaye Ek Ödemesinin Emekliliğe Yansıtılması Hakkında
Sağlık Personelinin Döner Sermaye Ek Ödemesinin Emekliliğe Yansıtılması Hakkında

Sağlık Personelinin Döner Sermaye Ek Ödemesinin Emekliliğe Yansıtılması Hakkında

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik FOX TV'de Sağlık Personeli Döner Sermaye ve Ek Ödemelerin Emekliliğe Yansıtılması

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik FOX TV ekranlarında yayınlanan ve İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programında gündemle ve kamu personelleri ile alakalı bazı soruları yanıtladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e İsmail Küçükkaya'nın emekli ve çalışan öğretmenlerin 3600 ek gösterge istediğini belirtmesi üzerine Bakan Çelik Sağlık personellerinin kendilerini izlediğini ve doktorlarında çalışırken 8 Bin TL - 10 Bin TL ücret alırken emekli olduklarında Bin 800 TL aldıklarını belirtti. Bunun nedeninin ise döner sermaye ve ek ödemelerin emekliliklerine yansımamasından dolayı olduğunu dile getirdi.

Sayın Bakanımıza öncelikle Doktorları unutmadıkları için teşekkür ediyoruz. Lakin Bu durumdan mağdur olan kişiler sadece doktorlar değil tüm sağlık personelidir. Sağlık personelleri gece, gündüz, resmi tatil demeden nöbet usulü çalışırken aldıkları maaş, döner ve ek gelirlerin toplamı kendileri gibi nöbet usulü çalışan kamu personelleri maaşları arasında bir hayli düşüktür. Nöbet ve vardiya usulü çalışan personeller arasında sağlık personelleri Hatta En az maaş alanlar unvanını almaya hak kazanmıştır.

 My Memur.Com olarak Sayın Bakanımıza seslenmek istiyoruz. Sağlık Personeli yıpranma payı hala bir adım atılmış olmasa da Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından bu yıl bitmeden verileceği belirtildi. Fakat sağlık personelinin asıl sıkıntısı yıpranma payından ziyade döner sermayenin emekliliğe yansıtılmasıdır. Bir sağlık personelinin maaşı 1400 TL ile 1600 TL arasında içerisine döner sermaye ve ek ödemeler girince ortalama 2 Bin 300 TL - 2 Bin 500 TL  oluyor. Fakat Döner Sermaye ve Ek Ödeme Emekliliğe yansıtılmadığı için, Emekli olunca sağlık personelleri nasıl geçinecek Varın sizler düşünün...

personel-saglik-tr-video-galeri.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.