1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personelinin Sorunlarına Çözüm, Genel Seçimler Bir Fırsat
Sağlık Personelinin Sorunlarına Çözüm, Genel Seçimler Bir Fırsat

Sağlık Personelinin Sorunlarına Çözüm, Genel Seçimler Bir Fırsat

2015 milletvekilliği genel seçimleri yaklaşırken sağlık personellerinin beklentileri de artmaya başladı.

A+A-

Sağlık personelinin uzun zamandır bekleyen,söz verilen yada çözüme kavuşturulmayan sorunlarına çözüm için 2015 genel seçimleri büyük bir fırsat olabilir.

Sağlık personelinin çözüm bekleyen sorunlarının başında vekil ebe ve hemşirelere kadro, 4C'li personele kadro, sağlık personeline yıpranma payı ve döner sermaye ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gelmektedir.

Ayrıca diğer kamu kurum ve kuruluşlarda emsali devlet memurlarından ortalama bin lira eksik maaş alan sağlık personelinin maaşlarına seyyanen zam yapılıp iyileştirme yapılmasını beklemekteler.Bunu bir örnekle açıklayacak olursak lisans mezunu aynı kadro/derecede bir sağlık personeli bugün ortalama 1750 TL maaş alırken bir öğretmen yaklaşık 2700 TL maaş almaktadır.

Sağlık Bakan yardımcısı Sayın Erkan Kandemir geçtiğimiz günlerde 14 Mart Tıp bayramında sağlık personeline Sayın Cumhurbaşkanı veya Başbakan tarafından süprizler açıklanacağının müjdesini vermişti.

MyMemur.Com olarak bizde buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza sağlık personelinin sorunlarının başında maaşlarının iyileştirlmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması konularında müjdeler beklemektedir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.