1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personelinin Tayin ve Nakil Sorununa Üniversite Hastaneleri Birliği Kurulması Talebi
Sağlık Personelinin Tayin ve Nakil Sorununa Üniversite Hastaneleri Birliği Kurulması Talebi

Sağlık Personelinin Tayin ve Nakil Sorununa Üniversite Hastaneleri Birliği Kurulması Talebi

Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık personelinin Eş ve Sağlık Mazereti gibi birçok sıkıntılarının giderilmesi için Üniversite Hastaneleri Birliği Kurulması talebi....

A+A-

Türkiye'de ki Üniversite Hastanelerinde görev yapan sağlık personelinin yıllardır kanayan yarası eş ve sağlık gibi mazeretine dayalı tayin ve nakillerinde sıkıntılar çokca yaşanmaktadır.Çünkü her üniversite başlı başına bir kurum oluşu nedeniyle sağlık personelinin mazerete dayalı nakil talepleri bile rededilmektedir.

Sağlık-sen tarafından düzenlenen Üniversite Hastaneleri çalıştayında Üniversite hastanelerinde görev sağlık personellerinin tayinlerinden özlük haklarına kadar bir çok konuda sorun ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Üniversite Hastaneleri çalıştayında alınan Üniversite Hastaneleri Birliği Kurulması, eş durumu, sağlık sorunları gibi zorunlu hallerde üniversite hastaneleri çalışanlarına tayin ve nakil hakkı verilmesi, sözleşmeliyken kadroya geçirilen personelin maaşlarının döner sermayeden ödenmesi sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntının, bu personelin maaşlarının genel bütçeye aktarılarak aşılması gibi bir çok konuda yaşanan sıkıntılar Sağlık-sen Genel Başkanı Metin Memiş tarafından YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a iletildi.

MyMemur.com olarak Üniversite Hastanelerinde görev yapan sağlık personellerinin sorunlarına büyük ölçüde katkı sağlayacak olan Üniversite Hastaneleri Birliği Kurulması talebinde ötürü Üniversite Hastanelerinde görev yapan sağlık personelleri adına Sağlık-sen'e va Başkanı Metin Memiş'e teşekkür ediyoruz.

Umarız tüm bu adımlar havada kalmaz ve üniversite hastanelerinde çalışanların kendilerine sahip çıkılmadığı yönündeki önyargı bu sayede aşılmış olur.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.