1. YAZARLAR

  2. Rad.Tek.Şeref Parıldar

  3. Sağlık Personelinin Yüzü Ne Zaman Gülecek
Rad.Tek.Şeref Parıldar

Rad.Tek.Şeref Parıldar

Yazarın Tüm Yazıları >

Sağlık Personelinin Yüzü Ne Zaman Gülecek

A+A-

Sağlık personelinin yüzü ne çalışırken ne de emeklilikte gülüyor. Türkiye'de yaklaşık 3 milyon memurun içinde önemli bir yere sahip ve 600 bine yakın çalışan gurubundan sağlık personelleri ne aktif çalışırken nede emeklilikte rahat ve huzurlu bir yaşam sürebilmekte.

Öyleki bugün emsali devlet memurlarından 3'te 1 oranında daha az maaş alıp,bayram demeden gece gündüz demeden 24 saat görev yapan sağlığın bu neferleri çok daha iyisini hak etmekteler. Çalışma hayatlarında çok büyük zorluklarla karşı karşıya kalan örneğin darp,şiddet ve daha da ötesi ölüm tehlikesiyle burun buruna görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarına hem çalışırken hemde emekliliklerinde kimseye muhtaç olmayacak düzeyde aylık verilmesi gerekmez mi?

Bugün Milli Savunma Bakanımızın açıklamalarına göre TSK ve emniyet personeline dahil vazife malullerinin tamamının aylıklarının yüzde 25 oranında maaşlarına zam yapılması için çalışma başlattıklarını ifade etti.

Peki ya Sağlık Personeline....

Buradan Sayın Sağlık Bakanı Memet Müezzinoğlu ve Ekonomi Bakanı Sayın Mehmet Şimşek' e sesleniyorum.Sağlık personellerinin çalışırken ve emekliliklerinde rahat bir yaşam sürdürebilecek ölçüde çok değil emsali devlet memurları gibi maaşlarına iyileştirme yapılması gerektiğini savunuyoruz.

Bugün yazılı ve görsel basında memur maaşları açıklanırken bir hemşire maaşı yaklaşık 2 bin 200 lira denilmekte.Oysaki açıklanan bu rakamlar bürüt maaş,reelde bugün bir hemşirenin cebine giren maaş maksimum 1800 lira civarında.Bakın altını çiziyorum maksimum.

Keza emekliliktede durum hiçde iç açıcı değil.Ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmaması sebebiyle emeklilikte de emsali emekli devlet memurlarına göre mağdur olmaktalar. Öyle ki bugün emekli bir hemşire maksimum 1500 lira emekli maaşına layık görülmekte.

MyMemur.Com köşe yazarı olarak buradan yetkililere son 12 yılda sağlıkta yüzde 75'lere varan memnuniyetin yegane sahipleri sağlık personelininde artık memnun edilmesi gerektiği kanaatindeyim. Sağlık personelleri de en az yüzde 25 zam ve ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmasını hak ediyor...

Şeref Parıldar

Radyoloji Teknikeri

Bu yazı toplam 4103 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.