Sağlık Personelleri Aile Danışmanı Olabilecek

Sağlık Personelleri Aile Danışmanı Olabilecek. Sertifika Almayı Unutmayın.

125-1
Daha Fazla Göster

Her Aileye Bir Sosyal Danışman sloganı ile başlayan süreçte sınırlar belirginleşmeye başladı. Her Aileye Bir Sosyal Danışman projesi ile yaklaşık 600 aileye bir Bir Sosyal Danışmanın hizmet vermesi şuan gündemde. Proje kapsamında 2017 yılının sonuna kadar kamuda ve özelde yaklaşık olarak 30 bin Sosyal Danışmanın göreve alınması bekleniyor.

Tıp fakültesi Mezunları, Psikoloji Mezunları, Hemşirelik mezunları, sosyoloji mezunları, PDR mezunları, Çocuk Gelişimi ve  Sosyal Hizmetler mezunları aile danışmanı olabilecek. Pilot il olarak Kırıkkale ve Karabük’te proje uygulanmaya başlandı. Kırıkkale ve Karabük’te yaklaşık olarak 400danışman eğitim aldı ve seçilen ailelere görüşmelere başladı. Bu  yeni yapılanma kısmen aile hekimliğini andırıyor.

Aileler için tek tek formlar tutacak olan danışmanlar, ailenin maddi ve manevi gidişatını yakından takip edecek. Özellikle yoksulluğu tespit edilen aileyle ilgili bildirimleri de üstlenecek olan danışmanlar, hak temelli, düzenli, süreli, geçici yardımlar olarak çeşitlendirilen sosyal yardımların, aileye istihdam sağlandıkça kademeli azaltılmasını sağlayacak. Aile içinde yaşanan sorunlarda yol gösterici olmakla beraber, aile fertlerinin geçim durumları, içinde yaşadığı şartlar da düzenli olarak izlenecek.

Detaylı Bilgi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Dumlupınar Üniversitesi

Haber PERSONEL SAĞLIK TR

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Personelleri Aile Danışmanı Olabilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!