1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personelleri Aile Danışmanı Olabilecek
Sağlık Personelleri Aile Danışmanı Olabilecek

Sağlık Personelleri Aile Danışmanı Olabilecek

Sağlık Personelleri Aile Danışmanı Olabilecek. Sertifika Almayı Unutmayın.

A+A-

Her Aileye Bir Sosyal Danışman sloganı ile başlayan süreçte sınırlar belirginleşmeye başladı. Her Aileye Bir Sosyal Danışman projesi ile yaklaşık 600 aileye bir Bir Sosyal Danışmanın hizmet vermesi şuan gündemde. Proje kapsamında 2017 yılının sonuna kadar kamuda ve özelde yaklaşık olarak 30 bin Sosyal Danışmanın göreve alınması bekleniyor.

Tıp fakültesi Mezunları, Psikoloji Mezunları, Hemşirelik mezunları, sosyoloji mezunları, PDR mezunları, Çocuk Gelişimi ve  Sosyal Hizmetler mezunları aile danışmanı olabilecek. Pilot il olarak Kırıkkale ve Karabük’te proje uygulanmaya başlandı. Kırıkkale ve Karabük’te yaklaşık olarak 400danışman eğitim aldı ve seçilen ailelere görüşmelere başladı. Bu  yeni yapılanma kısmen aile hekimliğini andırıyor.

Aileler için tek tek formlar tutacak olan danışmanlar, ailenin maddi ve manevi gidişatını yakından takip edecek. Özellikle yoksulluğu tespit edilen aileyle ilgili bildirimleri de üstlenecek olan danışmanlar, hak temelli, düzenli, süreli, geçici yardımlar olarak çeşitlendirilen sosyal yardımların, aileye istihdam sağlandıkça kademeli azaltılmasını sağlayacak. Aile içinde yaşanan sorunlarda yol gösterici olmakla beraber, aile fertlerinin geçim durumları, içinde yaşadığı şartlar da düzenli olarak izlenecek.

Detaylı Bilgi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Dumlupınar Üniversitesi

Haber PERSONEL SAĞLIK TR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.