1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sağlık Personelleri Arasındaki Ek Ödeme Farkı Danıştay'a Taşındı
Sağlık Personelleri Arasındaki Ek Ödeme Farkı Danıştay'a Taşındı

Sağlık Personelleri Arasındaki Ek Ödeme Farkı Danıştay'a Taşındı

Sağlık Personelleri Arasındaki Ek Ödeme Farkı Danıştay'a Taşındı

A+A-

Eksen Sağlık Bir-Sen Üniversitelerde çalışan sağlık personellerinin döner sermaye ile alakalı olarak yaşadıkları mağduriyeti gidermek için Danıştay’a dava açtı.

Eksen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Çakır yaptığı açıklamada Sağlık Kuruluşlarında çalışan sağlık personellerinin, Üniversite hastanesinde çalışan sağlık personellerinden daha fazla ek ödeme aldığını belirterek ücret adaletsizliği nedeniyle Danıştay’a dava açtıklarını belirtti.

Çakır, Yüksek Öğretim Kurumlarında Döner Sermaye gelirlerinden yapılacak ek ödemenin dağıtılmasında uygulanacak usul ve esaslara ilişkin yönetmelik kapsamında özellikli birim olarak kabul edilen bölümlerin Üniversite yönetimi tarafından belirlendiğini bu nedenle ameliyathane, yoğun bakım, acil laboratuar ve hemodiyaliz gibi bazı bölümlerde personellerin ek ödemelerinde mağduriyetler yaşadığını belirtti.

Çakır bu adaletsizliğin giderilmesi için Danıştay’a Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun ilgili yönetmeliği ile Yüksek Öğretim Kurumlarında Döner Sermaye gelirlerinden yapılacak ek ödemenin dağıtılmasında uygulanacak usul ve esaslara ilişkin yönetmelik ters düştüğü için ivedilikle yürütmesinin durdurulması için dava açtıklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.