1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personelleri Hizmet Alımı Yöntemiyle Taşerona Karşı
Sağlık Personelleri Hizmet Alımı Yöntemiyle Taşerona Karşı

Sağlık Personelleri Hizmet Alımı Yöntemiyle Taşerona Karşı

Sağlık çalışanları taşeron firma ile hizmet alımına karşı olduklarını açıkladı.

A+A-

Sağlık Bakanlığının taşeron firma vasıtasıyla tıbbi sekreter alacağı yönündeki açıklamalara atama bekleyen binlerce sağlık personelinden tepki geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık ve sosyal Hizmet çalışanları sendikası genel başkanı Metin Memiş, sağlık gibi hayati önem arz eden bir kurumda insan hayatına yararı dokunmayacak bir sisteme karşı olduklarını ifade etti.

Türkiye’de sağlık personeli yetersizliği ve mevcut çalışanlarının yoğun iş yükü altında ezilmelerine karşın AB ülkelerinden 2 kat fazla çalışıp iki kat daha az maaşla hizmet vermeleri nedeniyle çalışanların motivasyonunda önemli ölçüde düşmektedir. Böylesine hayati önem arz eden hizmet sektöründe ucuz iş gücü ile personel çalıştırmak değil sağlık personelinin mali ve özlük haklarında iyileştirme yapmakla olacaktır.

Memiş, sağlık gibi önemli bir hizmet sektöründe taşeron yoluyla personel alımı değil, devlet memuru yoluyla personel alınması uyarısında bulundu.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.