1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personellerine Dönem Ve Kura Şartı Aranmaksızın Naklen Atama
Sağlık Personellerine Dönem Ve Kura Şartı Aranmaksızın Naklen Atama

Sağlık Personellerine Dönem Ve Kura Şartı Aranmaksızın Naklen Atama

Sağlık Personelin naklen atanması ile alakalı olarak bir duyuru yayınladı ve duyuruda istenilen belgeleri sıraladı. İşte Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

A+A-

            14 Mayıs 2014 tarihinde ülkeye resmen kar bir hüzün çöktüren Soma Maden kazası olayı ile alakalı olarak Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK )bir adım attı. Yakınları somada yaşamlarını yitiren sağlık Personelin naklen atanması ile alakalı olarak bir duyuru yayınladı ve duyuruda istenilen belgeleri sıraladı. İşte Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK ) tarafından yayınlanan nakil duyurusu;

            14/05/2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen maden kazası sonucu Kurumumuz personellerinden yakınlarını kaybedenlerin nakil talepleri, aşağıdaki usul ve esaslar çerçevesinde değerlendirilecektir.

          Söz konusu kazada hayatını kaybeden kişinin eşinin, annesinin, babasının veya çocuklarının ikamet ettiği yere, hayatını kaybedenin 1. ve 2. derece yakınlarından, yakınlık derecesine göre öncelik verilmek kaydıyla; Kurumumuz personeli olan bir yakını, 18/06/2014 tarihinden itibaren 30 gün içerisinde müracaat etmesi halinde bir defaya mahsus olmak üzere dönem ve kura şartı aranmaksızın naklen atama talep edebilecektir. 

          Bu kapsamda atamaları yapılan personelin eşinin, eş durumu mazereti nedeniyle tayin talepleri kıdem, hizmet bölge ve grup ile dönem şartı aranmaksızın değerlendirilecektir.

          İSTENİLEN BELGELER

- Görev yaptığı ilden tayin talep dilekçesi (üstleri vasıtasıyla Kurumumuza gönderilecek)

- Kazada vefat eden kişinin kazadan dolayı vefat ettiğine dair belgenin aslı.

- Yakınlık derecesini gösterir nüfus idaresinden alınmış belgenin aslı.

- Tayin talebinde bulunulan İlde, vefat eden kişinin yakının ikamet ettiğine dair belgenin aslı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.