1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Personellerinin İller Arası Tayin Sorunu İçin Başvuru Yapıldı
Sağlık Personellerinin İller Arası Tayin Sorunu İçin Başvuru Yapıldı

Sağlık Personellerinin İller Arası Tayin Sorunu İçin Başvuru Yapıldı

Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Sureti İle Atama Kurasının sadece İstanbul iline yapılması sorunu için Bakanlığa başvuru yapıldı. İşte resmi başvuru ile ilgili sendikanın yazısı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) tarafından geçtiğimiz hafta 2017 yılı Temmuz Dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme sureti ile atama kurasının sadece İstanbul ili için açılmıştı ve başvurular sadece İstanbul dışından yapılabilecekti. Türk Sağlık-Sen Temmuz dönemi iller arası tayinlerinin yapılmaması ile ilgili olarak Bakanlığa başvurdu.

2017 Yılı Temmuz Dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme sureti ile atama kurasında kurum içi personel ataması sadece İstanbul’a yapılacağından Temmuz ayında tayin olmak isteyen, aile ve sosyal yaşamları ile ilgili planlarını bir anda yok eden bu kararın kabul edilmesi mümkün olmadığı Türk Sağlık-Sen tarafından daha önce eleştirilmişti.

İstanbul’a gitmek isteyen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna (TKHK) bağlı kurumlarda çalışanlar için özel bir iller arası tayin için başvurular varken Temmuz ayındaki tayinlerde de sadece İstanbul’un tercih edilebilecek olmasının sağlık personelleri için büyük sorun teşkil edeceği belirtilmişti.

Bu kapsamda Türk Sağlık-Sen tarafından Sağlık Bakanlığına yapılan başvuruda şu detaylara yer verildi: Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılan başvuruda kamu kurumlarında çalışan kişilere tanınan haklarının kullanımının da kısmen de olsa engellenmemesi gerektiği belirtildi.

Sağlık çalışanlarının Temmuz döneminde iller arası tayinde yalnızca İstanbul ilini tercih etmeye mecbur bırakılmasının kişi temel hak ve hürriyetlerine aykırı olduğu belirtildi ve bu uygulamadan dolayı mağdur olacak sağlık çalışanlarının sorunları Bakanlığa taşındı.

İstanbul ilinin kontenjanının da yüksek tutulmasıyla tüm iller için gerekli kadroların belirlenmesi talep edildi. Sağlık personelleri için tek il tercihi değil tüm iller için seçim yapılabilmesinin sağlanması gerekiyor. Resmi talep yazısı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum