Sağlık-sen Başkanı Memiş, Yıpranma Payı, Erken Emeklilik, Emeklilikte Maaş Artışı Açıklaması

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlıkçılara yıpranma payının verilmesinin gecikmesi yönündeki eleştirilere değinerek, "Çünkü bir sistem...

37550
Daha Fazla Göster

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlıkçılara yıpranma payının verilmesinin gecikmesi yönündeki eleştirilere değinerek, “Çünkü bir sistem değişikliği olacak, erken emekliliğin yanında emekli maaşı ve emekli ikramiyesini artış olacak. Onlar bunu vermemek için direnecekler bizde sendika olarak bunu almanın mücadelesini vereceğiz” dedi.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Bilinçli Aile ve İdeal Gençlik” konulu konferansa Tokatlılar yoğun ilgi gösterdi. Konferans öncesinde Sağlık Sen Tokat Şubesi Başkanı Suat Mantar’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ailede saygı ve sevginin önemine değinerek, “Evliliğin zor yada kolay günlerinde sevgiden saygıdan asla ödün vermeden, omuz omuza o hayatı müştereken yaşamak ve iki cihanda da saadeti yakalayabilmek evliliğin çok önemli formülü” dedi.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının arından kürsüye gelen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, konuşmasına Çorum’da meydana gelen ambulans kazasında hayatını kaybeden Sağlık Memuru Akif Akbaş’a başsağlığı dileyerek başladı. Sağlıkçıların yıpranma payı beklentisine değinen Memiş, içi boş bir yıpranma payı çıkarılmasına müsaade etmeyeceklerini ifade ederek, “Hizmetlisinden memuruna, hemşiresinden hekimine, 550 bin sağlık çalışanının tamamının faydalanacağı bir yıpranma payı çıkmasının mücadelesini veriyoruz. Niye gecikti diye eleştiriyorlar. Çünkü bir sistem değişikliği olacak, erken emekliliğin yanında emekli maaşı ve emekli ikramiyesi artış olacak. Onlar bunu vermemek için direnecekler bizde sendika olarak bunu almanın mücadelesini vereceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte 550 bin sağlık çalışanımıza hak ettikleri yıpranma payını inşallah hep beraber müjdeleyeceğiz” diye konuştu.

Memiş’in konuşmasının ardından “Bilinçli Aile ve İdeal Gençlik” konusunda konferans veren Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, bugün Türkiye’de neredeyse eşi ile problemi olmayan kimsenin olmadığını ileri sürerek, “Hasbelkader eşi ile problemi yoksa mutlu bir evliliği varsa çocukları ile problemi olmayan kimse kalmadı adeta. Herkes evin içerisinde bir huzur, mutluluk arıyor. Ben de arıyorum bulursam size söyleyeceğim. Mutlu ve huzurlu bir yuvanın bir numaralı yolu samimiyetten geçiyor. Maalesef biz bugün samimiyetimizi kaybettik. Ev içerisinde eşler birbirine karşı samimi değil. Ev içerisinde anne baba çocuklarına karşı samimi değil maalesef” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık-sen Başkanı Memiş, Yıpranma Payı, Erken Emeklilik, Emeklilikte Maaş Artışı Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. laf laf laf icraat sıfır malesef..hiç bir şey değişmiyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!