1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sağlık-sen kadın sağlık personelini unutmadı
Sağlık-sen kadın sağlık personelini unutmadı

Sağlık-sen kadın sağlık personelini unutmadı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Globalleşen dünyada kadınlar sömürünün bir parçası olmasın, kadınlar şiddetin bir parçası olmasın, kadınlar...

A+A-

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Globalleşen dünyada kadınlar sömürünün bir parçası olmasın, kadınlar şiddetin bir parçası olmasın, kadınlar savaşların mağduru olmasın. Umut ediyoruz ki inşallah önümüzdeki dönemde hayatın ve ailenin en büyük yapıtaşı olan kadınların; değer gördüğü, mutlu olduğu, şiddetten uzak olduğu dünyayı hep beraber inşa edelim" dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ziyarette bulundu. Memiş, ziyaret kapsamında kadın çalışanlara karanfil verirken, çalışanların sorunlarını da dinledi.

"KADINLAR BİZİM BİR GÜNLÜK SORUNUMUZ DEĞİL"

Memiş, ailede, çalışma hayatında, toplumda kadının yerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Kadınlar emeğin en önemli parçalarından birisidir ama günümüz dünyasında şunu görüyoruz ki maalesef kadınlar göçlerde, savaşlarda emek sömürüsünde ve özellikle son dönemlerde şiddete maruz kalıyorlar. Kadınlar bir toplumun vazgeçilmezi olmasına rağmen maalesef toplumumuzda bunları yaşıyoruz. Yüzde 60'ından fazlası bayan olan sendikanın genel başkanı olarak da kadınlar bizim bir günlük sorunumuz değil. Kadınları bir gün konuşmuyoruz, bir gün hatırlamıyoruz. Her gün emeğin, üretenin çalışanı kadınların sorunlarını her zaman gündeme taşıyoruz. Bugün de burada çalışanlarımızı, hastalarımızı ziyaret ederek hem onların sorunlarını bire bir görme fırsatı bulduk hem onların bu mutlu gününde yanlarından olduğumuzu kendilerine gösterdik. Elbette globalleşen dünyada kadınlar sömürünün bir parçası olmasın, kadınlar şiddetin bir parçası olmasın, kadınlar savaşların mağduru olmasın. Umut ediyoruz ki inşallah önümüzdeki dönemde hayatın ve ailenin en büyük yapıtaşı olan kadınların; değer gördüğü, mutlu olduğu, şiddetten uzak olduğu dünyayı hep beraber inşa edelim" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.