1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Konu Başlıkları Yayımlandı
Sağlık Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Konu Başlıkları Yayımlandı

Sağlık Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Konu Başlıkları Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim ve Sertifikasyon Hizmetleri Daire Başkanlığı sağlık uzman yeterlilik sınavı konu başlıklarını yayımladı. Sınava dair detaylar için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan sınavda başarılı olan ve 13 Haziran 2012 tarihli ve 28322 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri gereğince mesleki eğitimlerini tamamlayan adaylarla ilgili sınav konu başlıkları yayımlandı.

Yapılan açıklamada yönetmelik hükümleri gereği yeterlik sınavına girmeye hak kazanan sağlık uzman yardımcılarının yeterlik sınavının yapılması planlanmaktadır.  Yönetmelikte yer alan yeterlik sınavı, Bakanlığın görev alanına giren ve sınavdan iki ay önce ilan edilen konularda yazılı ve sözlü yapılır hükmü hatırlatıldı.

Yeterlik Sınavında sorulacak sorular, Bakanlığın teşkilat yapısı, görevleri ve çalışma düzeni ile Bakanlığın görev alanına giren mevzuat başta olmak üzere aşağıdaki bağlantıda yer alan konu başlıklarından hazırlanacaktır. Sağlık Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı konu başlıkları ve duyuru metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler