1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlıkta 2019 Kasım İl İçi Personel Yer Değiştirme Atamaları Başladı
Sağlıkta 2019 Kasım İl İçi Personel Yer Değiştirme Atamaları Başladı

Sağlıkta 2019 Kasım İl İçi Personel Yer Değiştirme Atamaları Başladı

Sağlık Bakanlığı il içi atama yer değiştirme, sağlık personeli il içi ataması başladı.

A+A-

Sağlık Bakanlığında görev yapmakta olan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesine göre yani kadrolu olarak çalışan personellerden bulundukları il içinde ilan edilen münhal boş kadrolara geçiş yapabilecektir.

Sağlık Bakanlığı il içi atama tayin duyurusu her yıl Şubat ve Kasım aylarında bağlı bulunan il sağlık müdürlüklerinin resmi internet sayfalarından duyurulup ilan edilmektedir. Ancak 81 il sağlık müdürlüğü il içi ilanlara çıkmayabilmektedir. Buna sebep ise il içindeki kurum ve kuruluşlarında münhal kadro olmayışını sebep göstermektedirler.

Her yıl muhakkak Şubat ve Kasım aylarında il içi atama duyurusuna çıkan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kasım 2019 için de yine ilana çıktı. MyMemur olarak aşağıda ilana çıkan il sağlık müdürlüklerinin duyurularına yer cereceğiz. Kur’a son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu sağlık tesisine son atanma tarihinden itibaren en az 1 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir. Kuraya başvuracak olan personelin, kura takvimi çerçevesinde münhal açılan yerlerden en çok 5 (beş) tercihinin yapıldığı Atama Nakil Talep Formunu doldurarak göndermesi halinde talebi değerlendirilmeye alınacaktır.

2019 Yılı Kasım Dönemi İstanbul İli İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlanı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirmesine ilişkin Yönerge ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı Harici Personelin Atama ve Yer Değiştirme Usul ve Esaslarına İlişkin Yönerge” kapsamında ilimiz emrinde görev yapan personelin 2019 Yılı İstanbul İli İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası 22/11/2019 tarihinde yapılacaktır.

Kura başvuru evrakları ilan metninde belirtilen süre içerisinde Müdürlüğümüz Personel Hizmetleri Başkanlığına ulaşmayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurular 23-31 Ekim 2019 tarihlerinde bağlı bulunan kuruma yapılacaktır. Müracaatları kabul edilen ve edilmeyenlerin ilanı ise 11 Kasım 2019 tarihinde ilan edilecektir. Yerleştirme sonuçları ise 22 Kasım 2019 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü sitesinden ilan edilecektir. Duyuru ilan metni ve münhal kadrolar için tıklayınız.

2019 Yılı Kasım Dönemi Ankara İli İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlanı

Ankara ilinde yer alan sağlık tesislerinde sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personelin isteğe bağlı olarak 2019 Yılı Kasım Dönemi Yer Değiştirme işlemleri aşağıdaki takvim, usul esaslar ve sınırlamalar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

Ankara ili sağlık tesislerinde sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personel kadrolu olarak çalıştığı unvan/branşta ilân edilen tüm münhal kadrolara başvurabileceklerdir. Ancak, Genel İdari Hizmetler Sınıfı, Teknik Hizmetler Sınıfı ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı personel ile 657 sayılı Kanunun 4/B ve 4/D maddesine göre istihdam edilen personel, 4924 Sayılı Kanun ve 663 Sayılı KHK kapsamında sözleşmeli personel başvuruda bulunamayacaklardır.

Kura başvuru evrakları ilan metninde belirtilen süre içerisinde Müdürlüğümüz Personel Hizmetleri Başkanlığına ulaşmayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurular 21-30 Ekim 2019 tarihlerinde bağlı bulunan kuruma yapılacaktır. Müracaatları kabul edilen ve edilmeyenlerin ilanı ise 6 Kasım 2019 tarihinde ilan edilecektir. Yerleştirme sonuçları ise 15 Kasım 2019 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü sitesinden ilan edilecektir. Duyuru ilan metni ve münhal kadrolar için tıklayınız.

2019 Yılı Kasım Dönemi Rize İli İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlanı

Rize ilinde yer alan sağlık tesislerinde kadrolu sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personelin isteğe bağlı olarak 2019 Yılı Kasım Dönemi Yer Değiştirme işlemleri yapılacaktır.

Müracaatlar 23-30 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacak olup kuraya müracaat eden personel, müracaat tarihleri arasında başvuru evrakını görev yaptığı sağlık tesisinin atama birimine teslim edecektir. Duyuru ilan metni ve münhal kadrolar için tıklayınız.

2019 Yılı Dönemi Batman İli İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlanı

Batman ilinde yer alan sağlık tesislerinde kadrolu sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personelin isteğe bağlı olarak 2019 Yılı Kasım Dönemi Yer Değiştirme işlemleri yapılacaktır.

2019 Kasım dönem tayini için başvurular: ilan tarihinde başlayıp 21 Ekim tarihinde başlayıp 28 Ekim 2019 tarihinde saat 17.00’da sona erecektir. İl içi nakil talep formu eksiksiz doldurularak, başvuru formu imzalanıp, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “Kişisel Veri Bankası” sayfasından alınacak hizmet puanı çıktısı üst yazı ile EBYS üzerinden Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Birimine gönderilecektir. Duyuru ilan metni ve münhal kadrolar için tıklayınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler