Sağlıkta Lisans Tamamlama 2016 Kılavuzu ve YÖK SLT Bölümleri

YÖK 2016 Sağlıkta Lisans Tamamlama Kılavuzunu yayınladı. 2016 SLT Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Başvuruları Ne Zaman Başlıyor, Sağlıkta Lisans Tamamlamada Kim Hangi Bölümü Tercih Edebilir gibi soruların yanıtı haberimizn detayında yer alıyor.

23158
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok sağlık personelinin merakla beklediği 2016 sağlıkta lisans tamamlama başvuruları 18 Temmuz 2016 tarihi itibariyle başlıyor. Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından bugün yayınlanan duyuru ile Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvurularının 18 Temmuz 2016 Pazartesi günü saat 14.00 itibariyle ilan edildi.

Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Başvuruları Ne Zaman Başlıyor; Sağlık personellerinin büyük bir sabırsızlıkla beklediği Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvuruları 18 – 25 Temmuz tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde gerçekleşecek. Lisans tamamlamada adaylar 20 tercih gerçekleştirebilecekler. Başvuru yapacak olan adayların yerleştirmeleri YÖK tarafından gerçekleştirilecek. Sağlıkta Lisans tamamlamada yerleştirme işlemlerinde Önlisans not ortalamaları 2 ile çarpılacak ve sıralamada bu katsayı geçerli olacak. Eğer başvuru yapacak olan sağlık personelleri geçtiğimiz yıl kayıt yaptırdıysa 1 ile çarpılacak ve sıralamada dezavantaj sahibi olacak.

Sağlıkta Lisans Tamamlamada Kim Hangi Bölümü Tercih Edebilir; Lisans tamamlama bölümleri 2016 Sağlık Önlisans Programlarının Tamamlayabilecekleri Lisans Programları tablosuna göre aşağıda bulunan liste hazırlanmıştır. 2016 Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Kılavuzuna da aşağıda bulunan linkten erişim sağlayabilirsiniz.

Geçtiğimiz sene en yoğun Fakülteler Erzurum Ata-AÖF ile İstanbul Üniversitesi AUZEF olmuştu. Adaylar Özellikle AUZEF lisans tamamlamada özellikle ilk dönem büyük teknik sıkıntılar ile karşılaşmıştı. Dönemlik harç ücretlerinin 750 TL olmasıda öğrencilerin yine tepkisine neden olan bir başka husus olmuştu.

Sağlıkta lisans tamamlama başvuru tarihleri, kimler başvurabilecek, tercih yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar için tıklayınız.

Sağlık Personeli Lisans Tamamlama Bölümleri

2016-saglikta-lisans-tamamlama-tercih-yapilacak-bolumler.jpg2016-saglikta-lisans-tamamlama-tercih-yapilacak-bolumler-001.jpg2016-saglikta-lisans-tamamlama-tercih-yapilacak-bolumler-002.jpg

 

2016 Sağlıkta Alanında Lisans Tamamlama Kılavuzu

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. Önlisans sosyal hizmetler nerde o da sağlığa giriyor .Başka bölümler lisans sosyal hizmete geçiş yapabiliyorlar bizim alanımız olan önlisans sosyal hizmetler neden yer almamış . Hakkımızı istiyoruz lütfen bizi mağdur etmeyin

 2. Ben bakamıyorum sonuçlara

27 Yorum

 1. 5 sene önce

  kimya & biyokimya bölümünü okusam nasıl okurum ki?? ben anlamadım bu işi. Hem örgün program sağlıkla ilgili olsun diyor tayin vermiyorlar hem de lisans tamamlamaya kendileri yazıyorlar. Konu hakkında bilgisi olan varsa bi açıklık getirse??

 2. 5 sene önce

  Suçumuz ne? 2015 mezunu olmak mı? Biz neden başvuramıyoruz? Eğitim özgürlüğünü yılla kısıtlamak hak değildir!

 3. Egitim yilla kisitlanmamali.2015 mezunu olmak sucmu?

 4. 5 sene önce

  2015 mezunlarına bu sene hak tanınacaktı nolduda yine gecen seneki mantık işlediii bu resmen hakka girmekkk hakkımızı istıyoruzz

 5. 5 sene önce

  Ben 2015 TDS önlisans mezunuyum. 3 yıldır kamuda çalışıyorum. Bu lisans tamamlama çalışanlara kolaylık sağlamak amacıyla yapılmadı mı? 2015 mezunları neden mağdur ? Nerde adalet? Yetkililerin bunu derhal düzeltmesi lazım..

 6. 5 sene önce

  Ben 2015 TDS önlisans mezunuyum. 3 yıldır kamuda çalışıyorum. Bu lisans tamamlama çalışanlara kolaylık sağlamak amacıyla yapılmadı mı? 2015 mezunları neden mağdur ? Nerde adalet? Yetkililerin bunu derhal düzeltmesi lazım..

 7. 5 sene önce

  Arkadaşlar Bimere internetten başvuruda bulunalım..

 8. 5 sene önce

  ya arkadaşlar lisans tamamlama verdiler tamam da peki bu üst öğrenim sayılacak mı?? bilgisi olan??

 9. Bimere yazalım

 10. Bimere yazalım,Hakkı’mızı alalım

 11. 5 sene önce

  Diploma notu en az kaç olmalılı çocuk gelişimi bilgisi olan varmı?

 12. 5 sene önce

  uzaktan eğitim de olsaydı keşke 🙁 biz yine mi kaldık

 13. 5 sene önce

  Ne zaman 2016 mezunlarini alacaklar? Gecen seneden beri 2014 ve oncelerini aliyorlar..

 14. 5 sene önce

  neden 2014 de mezun şartı aranıyor ben bu yıl bitiriyorum

 15. 5 sene önce

  Neden önlisans sosyal hizmetleri listeye eklememişler büyük bir haksızlık

 16. Sosyal hizmetler nerde kaldı neden listede yer almıyoruz

 17. 5 sene önce

  Önlisans sosyal hizmetleri listede göremedik .Başka bölümler lisans sosyal hizmete geçiş yapabiliyor bizler neden alamıyoruz

 18. Önlisans sosyal hizmetler nerde o da sağlığa giriyor .Başka bölümler lisans sosyal hizmete geçiş yapabiliyorlar bizim alanımız olan önlisans sosyal hizmetler neden yer almamış . Hakkımızı istiyoruz lütfen bizi mağdur etmeyin

 19. Önlisans sosyal hizmetin önünü kapatmayın onu da lütfen listeye ekleyin

 20. 5 sene önce

  Ben bimere yazdım

 21. ben tıbbi laboratuar mezunuyum hemşirelik ve ebelik bölümlerini secebilirmiyim bilen varsa yardımcı olur mu 🙁 🙁

 22. 5 sene önce

  Sonuçlar ne zaman aciklnyooo

 23. 5 sene önce

  Ya ben anlamiyorun neden yani 2014 kasim ayi mezunlarri sadece benimde 2015 ocaga kaldi mezuniyetim hatta tercihte yaptim haberim yoktu bu kuraldan ve istedigim yer geldi simdi nolacak bu durum :((((

 24. Ben bakamıyorum sonuçlara

 25. 5 sene önce

  Laboratuvar mezunu olan daha sonra adı tıbbı laboratuvar olarak degişen birisi saglıkta lisans tamamlamaya baş. Vurabilir mi

 26. 5 sene önce

  ben radyoterapi mezunuyum. 14 kasım 2014 öncesinde mezun oldugum için lisans tamamlamaya başvuramadım. seneye başvuru şartları değişir mi acaba. seneye beklesem başvuru yapabilecek miyim.

 27. 4 sene önce

  Ben tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik son sınıf öğrencisiyim. Bu sene mezun olduktan sonra acil yardım ve afet yönetimi lisans tamamlama okumak istiyorum.Nasıl başvurmam gerekiyor sınava girecek miyim? Ayrıca diyelim okudum meslek olarak ne olacağım bilmiyorum bana bu konuda biri yardım edebilir mi? YÖK’ü ara diyorlar ama bir türlü ulaşamıyorum.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0