Sağlıkta Lisans Tamamlama SLT başvuru süresi uzatıldı

Sağlıkta Lisans Tamamlama SLT 2016 başvuru süresi YÖK tarafından uzatıldı. Sağlıkta Lisans Tamamlama nasıl yapılır resimli anlatım haberimizde bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

23251
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık bölüm mezunlarına verilen Sağlıkta Lisans Tamamlama hakkı ile binlerce aday tercih işlemlerine 18 Temmuz 2016 tarihinde başladı. Yüksek Öğretim Kurumu YÖK tarafından yapılan duyuruya göre, Sağlık Alanında Lisans Tamamlama tercih işlemleri için başvurular 29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.30’akadar uzatıldı. 2016 Sağlıkta Lisans Tamamlama (2016 SLT) başvurusu yapmak isteyen adayların başvuru ve tercih işlemlerini nasıl yapacağına dair haberimizi yayınlamıştık. Sağlıkta lisans tamamlama başvuruda bulunmak isteyen my memur sitemizden haberimize ulaşabilirler.

Yüksek Öğretim Kurumu YÖK tarafından yapılan duyuruya göre Sağlık Lisans Tamamlama Programlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru tarihinde değişiklik yapılarak 25 Temmuz 2016 tarihinde bitecek SLT başvuruları 29 Temmuz 2016 tarihine kadar uzatıldı. 2016 SLT başvuru yapacak olan adayların 20 tercih yapabilecektir.

Yerleştirme işlemleri nasıl yapılmaktadır? Başvurusu alınan adaylar, tercihleri göz önüne alınarak ön lisans mezuniyet alanı ve ön lisans not ortalamasına göre merkezi sistemle yerleştirilir. Sağlıkta lisans tamamlama başvurusu yapmak isteyen adaylar, 29 Temmuz 2016 tarihine kadar YÖK 2016 SLT başvuru ekranına aşağıda verilen linkten erişim sağlayabilir T.C kimlik numarası ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Başvuru ve tercih işlemlerinde yapılması gereken işlemlerin resimli olarak anlatımına da aşağıda bulunan linkten erişim sağlayabileceksiniz. 2016 SLT Başvuru ekranı için TIKLAYINIZ. 2016 SLT Başvuru ve Tercih Resimli anlatım için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. kesin uzatıldı mı acaba

 2. Ben tercih yapamıyor um turizm ve otelcilik bitirdim

 3. Hayvan yetiştiriciliği ve sağlıgı mezunu olupta nasıl bölüm adı değiştirildi diye bizi dahil etmezler anlamıyorum

 4. evet yökte yayınlandı

 5. 5 sene önce

  sistemde bı sıkıntı var

 6. Yine bir dümen var bu işte. NİÇİN uzatiliyorsa.

 7. 5 sene önce

  Sonuçlar ne zaman aciklanacak

 8. 5 sene önce

  Sistem açılmıyor sizlerden öğreniniz oldu mu?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!