1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sahil Güvenlik 2019/1 Uzman Erbaş Alım Sonuçları Açıklandı
Sahil Güvenlik 2019/1 Uzman Erbaş Alım Sonuçları Açıklandı

Sahil Güvenlik 2019/1 Uzman Erbaş Alım Sonuçları Açıklandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 uzman erbaş alımı kapsamında 6 branşta uzman erbaş alımı için başvuruları tamamlamasının ardından sınav aşamalarını da tamamladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılı 1. dönem uzman erbaş alımı sonuçları da açıklandı.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımları bilgilendirme kılavuzu kapsamında tüm seçim aşamaları 2019/1 için tamamlandı. Seçim aşamaları sonucu değerlendirme işlemleri tamamlandı ve uzman erbaş alımı sonuçları açıklandı.

DEĞERLENDİRME VE SIRALAMA NASIL YAPILDI?

Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testleri 100 puan üzerinden değerlendirilir. Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testi puanının % 10’u, adaylar arasındaki genel değerlendirme puanına ekleneceğinden; adayların belirtilen en az değerlerin üzerinde almış oldukları puan önem taşımaktadır.

Fiziki kabiliyet ve değerlendirme testlerinden başarılı olan adaylar bir sonraki aşama olan uygulamalı mesleki bilgi sınavına girecektir.

UYGULAMALI MESLEKİ BİLGİ SINAVI NASIL YAPILDI?

Sınavda adaylara branşları ile ilgili sorular yöneltilerek uygulama yaptırılacaktır. (Kurbağaadam uzman erbaş adaylarının uygulamalı mesleki bilgi sınavında, SCUBA ile en az 5 dakika süreli dalış yaptırılarak adayların su altı becerileri kontrol edilecek ve 100 puan üzerinden 60 puan alanlar başarılı sayılacaktır).

Bu sınavda başarılı olabilmek için en az 60 ve üzerinde puan almak gerekmektedir. Uygulamalı mesleki bilgi sınavından başarılı olan adaylar bir sonraki aşama olan mülâkat sınavına girecektir.

MÜLÂKAT SINAVI NASIL YAPILDI?

Uygulamalı mesleki bilgi sınavı sonrasında adaylara mülâkat sınavı uygulanacaktır. Mülâkat sınavında adaylar; Genel görünüm, Anlatım ve ikna kabiliyeti, Ses tonu ve konuşma düzgünlüğü, Kendine güven, Kendini ifade etme, Psikolojik durumu, vb. hususlarda değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Mülâkat sınavında 100 puan üzerinden en az 60 puan alan adaylar başarılı sayılarak nihai sonuçlara dair genel değerlendirme sonuçlandırıldı.

GENEL DEĞERLENDİRME VE SIRALAMA NASIL YAPILDI?

Genel Değerlendirme Puanı; genel kültür sınavı puanının % 20’si, meslek bilgisi sınavı puanının % 30’u, fiziki kabiliyet ve değerlendirme testi puanının % 10’u, uygulamalı mesleki bilgi sınavı puanının % 20’si ile mülâkat sınavı puanının % 20’sinin toplamı olarak hesaplandı.

Uzman erbaş alımı sonuçlarına aşağıdaki “WWW” bağlantısından ulaşabilirsiniz:

www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler